Виявляється, деякі представники фракцій коаліції не проти працювати на сесіях, але їм не дозволяють ходити на засідання керівники фракцій

У Центральній приймальні Партії Володимира Буряка «Єднання» відбулася прес-конференція, в ході якої депутати та представники мас-медіа обговорювали кризу, до якої призвела нещодавно створена коаліція в міськраді. Нагадаємо, що в квітні цього року відбулося переформатування міської ради, в результаті якого всі політичні сили, які представлені в міськраді – «Європейська солідарність», ОПЗЖ, «Слуга народу», «Партія Шарія» і «Нова політика» – взяли на себе відповідальність за певні сфери життя в місті. Однак зараз представники цих партій займаються чим завгодно, тільки не роботою.

Місто на межі колапсу

Геннадій Наумов, заступник міського голови підкреслює, що фракція Партії «Єднання» довго утримувалася від будь-яких заяв із приводу ситуації в міській раді. Але прийшов час бити на сполох і інформувати містян про те, що місто – на межі колапсу.

«Ми довго намагалися знайти спільну мову з представниками п’яти фракцій міськради від партій «Європейська солідарність», “ОПЗЖ”, “Слуга народу», «Партія Шарія» і «Нова політика». Але всі спроби діалогу виявилися марними. Вони консолідовано не ходять на сесії, взявши в заручники все місто, і кожного запоріжця окремо», – вважає Геннадій Наумов.

З цим згоден депутат Дмитро Сірий, який підкреслює всю небезпеку ситуації, яка розвивається в місті.

– Всі процеси поставлені на паузу. Ремонти комунікацій і будинків, підготовка до опалювального сезону, ремонти закладів освіти. Місто – це дуже складний механізм, і для того, щоб в ньому все працювало, повинна, в першу чергу, працювати місцева влада. А зараз місцева влада не може виконувати свої функції, оскільки бізнес-коаліція, як я називаю представників цих п’яти фракцій, намагається диктувати свої умови. Хочу нагадати, що містяни голосували не за бізнес-представників, а за кожного депутата окремо, і кожен депутат несе індивідуальну відповідальність перед своїми виборцями.

Собі машини, а людей залишили без зарплати

А й справді, близько року тому майбутні депутати ходили по дворах міста, спілкувалися з людьми, обіцяли з усіх сил працювати на розвиток міста, застосовувати нові підходи до проектів і багато іншого. Що ж, нове вони дійсно застосували – в «бізнес-коаліції» з’єдналися такі опоненти, як “ОПЗЖ” з “ЄС”, і “ЄС” зі «Слугою народу». Першим ділом після переформатування міськради почали ділити кабінети й автомобілі, а не розробляти нові програми з оновлення доріг, будинків, відкриття нових парків і т.д.

– Депутатам цих п’яти фракцій не до роботи. Наприклад, ними зареєстрований проект рішення про покупку нових автомобілів для їх заступників. Ось на це у них вистачило й часу, й фантазії, й бажання, – заявив депутат Олег Корольов. І уточнив, що відмовки коаліціантів про те, що їм, мовляв, не подобаються «деякі» проекти рішень, і тому вони не приходять на сесії – нісенітниця. Депутат завжди може внести правки в рішення, для цього достатньо прийти на сесію і почати працювати!

Депутат Михайло Прасол обурений, що через прогули депутатів від “ОПЗЖ”, “ЄС”, “Слуги народу”, “Нової політики” і “Партії Шарія” страждають звичайні люди.

– Я веду щільну роботу на своєму окрузі, багато співпрацюю з ОСББ, допомагаю їм з ремонтами в рамках свого депутатського фонду. А зараз всі роботи заморожені, тому що депутати ігнорують сесії! І таким чином страждають вже не тільки жителі тих округів, які обрали собі таких несвідомих депутатів, а й люди, які голосували за депутатів від «Єднання», які продовжують працювати, але вся наша робота зараз йде нанівець, тому що коаліція грає в політику! – справедливо зазначив депутат.

Депутати готові скласти мандати

Позиція всіх депутатів Партії Володимира Буряка «Єднання» єдина: місто повинно працювати і розвиватися. І якщо вирішити виниклу ситуацію може тільки розпуск міськради, то депутати «Єднання» готові скласти свої мандати і піти на перевибори. Їм боятися нема чого, оскільки не буде соромно дивитися в очі людей. А ось тим депутатам, які і заварили всю цю кашу в міськраді, доведеться несолодко: запоріжці напевно запам’ятають тих, хто зрадив їх. І пригадують це в день перевиборів.

– В ході спілкування з представниками коаліції стало відомо, що всередині фракцій відбувається тиск і залякування. Депутати кажуть, що не проти ходити на сесії, але їм не дозволяють керівники фракцій. Хочу зараз звернутися до колег і заявити, що ми, фракція партії «Єднання» готові їх підтримати та допомогти. Ми не належимо жодному з бізнес-угруповань і маємо свою точку зору, яка повністю збігається з точкою зору містян. Ми – партія запорожців, і завжди будемо відстоювати інтереси земляків, – заявив депутат Сергій Ільченко.

На носі – нова хвиля коронавірусу

Особливо цинічно виглядає шантаж з боку коаліції на тлі насування нової хвилі коронавірусу, яку прогнозують фахівці ВООЗ вже в серпні-вересні. Зараз важливо заздалегідь готуватися до сплеску захворюваності, зміцнювати матеріальні бази лікарень, які перепрофільовані під лікування хворих на коронавірус. Пригадаємо початок пандемії навесні минулого року: тоді з ініціативи мера Володимира Буряка з міського бюджету були оперативно виділені кошти на закупівлю обладнання, засобів індивідуального захисту, медпрепаратів і т.д. Виділялися кошти рішеннями сесій! І якщо б тоді депутати ігнорували засідання, то страшно уявити, якими жахливими наслідками це могло б обернутися.

– Страшну ціну доведеться заплатити за бездіяльність колег з міськради, які відмовляються ходити на сесії! Мало того, що медики не отримують виплати в повному обсязі, так ще депутати ставлять під загрозу їх життя – це справжній злочин! Вважаю, що депутатам, які не бажають працювати, і які байдужі до проблем міста і містян – не місце в Запорізькій міській раді! – підкреслила лікарка, депутатка Надія Севальнєва.

Запоріжці підтримують позицію депутатів Партії «Єднання», наростає обурення серед мешканців міста, люди готові виходити на вулицю та буквально змушувати депутатів своїх округів йти на сесію. Мітинг, який минулого тижня відбувся під стінами міськради, напевно не останній. Тому що вже зараз у аварійної служби немає коштів для продовження роботи, у районних адміністрацій закінчуються кошти на реалізацію програм з покосу карантинних рослин, благоустрою територій тощо. І поки не будуть прийняті відповідні рішення сесії – роботи будуть заморожені. Але чи хвилює це тих, хто диригує підступною змовою у міськраді? Навряд чи.

– Люди – джерело влади. Домовлятися з бенефіціарами депутатів-коаліціантів ніхто не буде! Не голосували запорожці ні за бенефіціарів цієї коаліції, ні за саму коаліцію. Люди голосували за депутатів. І за вирішенням ситуації, що склалася в міськраді, ми звернемося до верховних суддів – до запоріжців, – уточнив депутат Олег Коломоєць.

А люди своє слово сказали: згідно з липневим соцопитуванням понад 40% запоріжців виступають за перевибори міської ради. Мабуть, розчарування «новими обличчями» виявилося занадто великим…

Читайте також: Що думають запоріжці й експерти про розпуск міської ради – дослідження