21 листопада на виробничій базі КП «ЕЛУАШ» представники міської влади та голови районних адміністрацій перевірили готовність дорожньої техніки до роботи взимку. Цієї зими на запорізьких вулицях  негоді протистоятиме 68 машин. Кореспондент «ЗС» переконався: снігу ще немає, а спеціальна прибиральна техніка вже готова до роботи.

– Ми перевірили технічний стан машин, які будуть задіяні у негоду в зимовий період на вулицях нашого міста, – розповів заступник міського голови Володимир Волобуєв. – На балансі в КП «ЕЛУАШ» 68 одиниць техніки. Це 30 відсотків від потреби, щоб повністю у відповідності з нормами проводити прибирання міста від снігу. Тут представлена і нова спецтехніка, закуплена наприкінці минулого року.  Влітку під час ремонту доріг ці універсальні машини возили бетонні суміші. Зараз на них встановлене зимове обладнання. Кожна така машина може одночасно прибирати сніг, щітками підмітати асфальт та посипати його сіллю і відсівом.

За словами Володимира Волобуєва, в цьому році планують закупити за рахунок субвенції держави ще 2 одиниці універсальної техніки. Міська влада сподівається оновлювати парк дорожньої служби і наступного року. Адже  на балансі цього комунального підприємства багато машин 70-80-х років випуску. Звісно, така техніка дуже застаріла і потребує заміни. До того ж на неї досить важко знайти запчастини.

Оскільки техніки не вистачає, то розроблені карти пріоритетності. У перші 4-5 годин з початку снігопаду розчищаються магістральні дороги з інтенсивним потоком транспорту, в тому числі пасажирського, потім інші дороги, де ходить маршрутний транспорт, і в третю чергу – дороги районного значення.

– Техніка до зими у нас готова. І вона різна, – відзначив директор КП «ЕЛУАШ» Дмитро Пархоменко. – Є машини посипальні, снігоприбиральні та  універсальні (відвалом згрібають сніг, щіткою чистять дороги і посипають). Трактори зі щітками займаються суто механічним прибиранням. Потужні навантажувачі прибирають великі замети снігу, і автогрейдери розчищають там, де маленькі трактори не можуть проїхати.

Ще є 10 універсальних машин, які під час розчищення доріг все роблять одночасно. Їх придбали наприкінці минулого року. Вони в декілька разів ефективніше старих машин.

Комунальники порахували, що всього на зиму знадобиться 3,5 тисячі тон солі – 2,5 тис. тон вже закупили, ще близько тисячі тон будуть в найближчий час. Також вже на зберіганні 30 тисяч тон відсіву.

– І техніка, і люди вже на готові, – запевнив Дмитро Пархоменко. Машини переобладнані до зими. Чергування цілодобове. Щоб завантажити універсальну машину знадобиться 15-20 хвилин.

Комунальники звернулися до запорізьких водіїв, щоб вони також підготувалися до зими – «перевзули» резину на своїх автівках.

– Минула зима була непроста, але навіть з 30 відсотками техніки ми утримали місто, – зазначив Володимир Волобуєв. – Так само буде і цієї зими. Нашому місту потрібні більш 270 одиниць техніки, в наявності 68. Але проблем у нас немає – є маленькі труднощі.

Взимку вся техніка буде розподілена по районах. Машини стануть до роботи, щойно в цьому виникне необхідність. Тепер сніг на запорізьких дорогах не буде несподіванкою.