4 листопада 2012 р. буде відзначатися свято – День працівника соціальної сфери. Соціальна робота – це робота, пов’язана з постійним спілкуванням з людьми та вирішенням проблем, пов’язаних з їх здоров’ям, працевлаштуванням, соціальною та професійною адаптацією у суспільстві. Складність соціальної роботи полягає в тому, що кожного разу необхідно проявляти доброту та милосердя не тільки за обов’язком, а й за станом душі. Досягнення у сфері соціального страхування стали можливими завдяки професіоналізму, сумлінності та величезній відповідальності за доручену справу кожного працюючого в цій сфері.
Сьогодні державна соціальна політика спрямована на соціальний захист людини праці, створення у суспільстві відповідних умов і рівних можливостей для реалізації життєвих потреб, здібностей і творчого потенціалу кожного з метою повноцінної участі у соціальному житті.
До робітників соціальної сфери належать і працівники Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Одним з основних напрямів роботи Фонду є турбота про соціальний захист людей, які отримали травму або професійне захворювання в процесі виконання ними трудових обов’язків.
Наші працівники намагаються забезпечити необхідні умови для повернення всіх, хто отримав травму на виробництві, до активної участі у житті, відновлення соціального статусу. Всі зусилля спрямовані на те, щоб допомога людям з обмеженими можливостями надавалась не лише у вигляді грошових виплат. Важливо створити їм умови для повноцінного життя. Фонд організовує навчання та перекваліфікацію потерпілих, якщо внаслідок ушкодження здоров’я вони не можуть виконувати попередню роботу. Передбачається не тільки професійно-трудова, а й психологічна реабілітація, тобто проводяться певні заходи, які допомагають інвалідам адаптуватися у суспільстві, долати життєві негаразди, складні психічні стани, продовжувати навчання, розширювати коло спілкування, вести повноцінне життя.
За 2012 р. до відділення Фонду в м. Запоріжжі надійшло 214 повідомлень про нещасні випадки, які сталися на підприємствах міста Запоріжжя та Запорізького району, та 59 повідомлень про професійні захворювання. Із загальної кількості нещасних випадків 19 – зі смертельним наслідком та 1 – груповий нещасний випадок.
З метою створення безпечних та нешкідливих умов праці страхові експерти з охорони праці відділення Фонду проводять значну роботу з питань профілактики нещасних випадків на виробництві та профзахворювань: надають допомогу підприємствам у створенні та підвищенні ефективності функціонування системи управління охороною праці; у навчанні працівників з питань охорони праці та перевірці їх знань; в розробці нормативних актів про охорону праці та профілактичних заходів, спрямованих на підвищення безпеки виробництва.
На теперішній час на обліку у відділенні Фонду в м. Запоріжжі перебувають 5199 потерпілих від нещасних випадків на виробництві або професійного захворювання, з них – 1999 інвалідів, які потребують проходження реабілітації. У відділенні відпрацьовано порядок надання потерпілим на виробництві санаторно-курортного лікування, протезування, відшкодування та фінансування витрат на лікарські засоби та вироби медичного призначення потерпілим, надання автомобілів, засобів пересування та виплати грошових компенсацій на бензин та транспортне обслуговування.
За 9 місяців 2012 року здійснено страхових виплат на загальну суму 53265874,51 грн. Виплати на медичну, професійну та соціальну реабілітацію потерпілих на виробництві за рахунок коштів Фонду становили 3680978,21 грн. Проведено виплати на лікування в лікувально-профілактичних закладах на загальну суму 377794,36 грн. Витрати на медичну реабілітацію інвалідів з санаторно-курортного лікування становлять 2027239,25 грн. – видано 185 путівок інвалідам для санаторно-курортного лікування.
Потерпілі на виробництві – це люди різного віку, різної долі та професії. Випадки травмування у кожного різні, різні й наслідки травми. Біда у всіх одна та біль один, який з часом не проходить, а лише затихає. І з цією бідою людям треба жити. Та кожному з них стає трішечки легше, коли знаходяться ті, які вміють і підтримати, і співпереживати, просто уважно вислухати. Саме такими людьми є працівники відділення Фонду в м. Запоріжжі – вони нададуть роз’яснення з питань страхових виплат, медико-соціальних послуг, санаторно-курортного лікування та протезування; дадуть пораду в складних життєвих ситуаціях та піднімуть настрій добрим словом.
Хочеться запевнити, що працівники відділення Фонду в м. Запоріжжі й надалі робитимуть все можливе для того, щоб люди, які втратили здоров’я, виконуючи свій професійний обов’язок, завжди відчували державну турботу та захист.
Від щирого серця бажаємо всім стабільної роботи з безпечними умовами праці, міцного здоров’я, оптимізму, родинного затишку та благополуччя!

М.М.Васильєва, в.о. начальника відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань в м. Запоріжжі