Світ
“Зовнішнє військове втручання до Сирії буде означати повний провал усіх дипломатичних зусиль”, – заявив новий спецпосланець ООН у цій країні, алжирський дипломат Лахдар Брахімі.
“У Ради Безпеки ООН немає повноважень підтримувати революції, зокрема і в Сирії теж”, – заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.
У місті Шарлот (штат Північна Кароліна) відкривається з’їзд Демократичної партії, який формально підтвердить, що кандидатом від партії на листопадових виборах стане діючий президент Барак Обама. На з’їзді республіканців, який відбувся минулого тижня, був названий його суперник – сенатор Мітт Ромні.
Росія вперше приймає саміт АТЕС (Азіатсько-тихоокеанського економічного співробітництва) за участю США, Китаю, Японії та ще 17 держав регіону. На будівництво інфраструктури у Владивостоку російський уряд витратив 18,7 млрд. доларів (660 млрд. рублів). Ще майже шість мільярдів рублів витратять на заходи саміту. Для порівняння: Сінгапур витратив на підготовку подібного саміту 71,8 млн. доларів, а Японія – 277 мільйонів доларів.
У пакистанському місті Пешаварі підірвано автомобіль консульства США. Загинуло два співробітники диппредставництва.
Вірменія призупинила дипломатичні стосунки з Угорщиною після того, як остання видала азербайджанського офіцера на Батьківщину. Той під час навчання в Угорщині за програмою НАТО вбив свого вірменського колегу. Засудженого до довічного ув’язнення вбивцю тут же помилував президент Азербайджану.
Україна
На переговорах у Москві керівник українського Міненерго Юрій Бойко і голова “Газпрому” Олексій Міллер обговорювали закачування газу в українські підземні сховища газу. “Ми наполягаємо на тому, що має бути закачано 25 мільярдів кубометрів природного газу. Українська ж сторона говорить, що їй достатньо буде і 20 мільярдів кубометрів, – пояснили у “Газпромі”. – “Газпромбанк” готовий видати кредит для закупівлі додаткового об’єму газу, але Україна не готова на це йти. За 2 мільярди доларів “Нафтогаз України” мав закупити газ для закачування в підземні сховища, продати його в наступному році європейським споживачам і заробити додаткові кошти”. Нагадаємо, що сьогодні Україна закупає в Росії газ за цінами, значно вищими, ніж ті, які платять російському монополісту європейські споживачі.
Управління ДАІ Черкаської області заперечило, що автомобіль “Мерседес”, який став причиною важкої ДТП, належить народному депутату Антону Яценку. Власником автомобіля є його дружина, а водій автівки був тверезим.
Народний депутат України і кандидат у народні депутати Сергій Кивалов власними “трудами і заботами” упорядкував одеську набережну в районі 8-ї станції Великого фонтану. Трохи раніше Одеський Апеляційний адміністративний суд визнав винним народного депутата і теж кандидата в народні депутати Давида Жванію у підкупі виборців. Той безкоштовно надав 275 комплектів шкільної форми учням Троїцької загальноосвітньої школи Біляївського району.
У Києві розпочав свою роботу 64-й Всесвітній газетний конгрес і 19-й Всесвітній форум редакторів. У заході взяв участь президент України Віктор Янукович.
Протягом серпня канал TBi відключили 60 операторів кабельного телебачення.
Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко прибув відбувати покарання (чотири роки ув’язнення) до Менської колонії № 91 у Чернігівській області. У карантинному спецприміщенні разом з ним сидять чотири колишніх міліціонери.
Область
На Запоріжжі розпочато сівбу озимого ріпаку. З 15 вересня розпочнеться, а 15 жовтня завершиться масова сівба інших озимих культур, зокрема, пшениці та ячменя. Цього року площа озимих в області складе понад 603 тисячі гектарів.