З початку вересня за підтримки міської служби зайнятості у Запоріжжі проходить акція “Місячник зайнятості молоді”. У рамках заходу фахівці міського центру зайнятості побували в реабілітаційному центрі-інтернаті № 3 та загальноосвітній школі № 41.
Як повідомила директор міського центру зайнятості Ірина Григоренко, молоді запоріжці отримали кваліфіковані поради з приводу вибору затребуваних на ринку праці робітничих професій та професій у сфері обслуговування. Для них проводилися імпровізовані уроки-екскурси до різноманітного світу професій, інтерактивні ігри та вікторини.
Цікавою для учасників зустрічей стала інформація про можливість отримання затребуваної на ринку праці спеціальності в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Всього в Україні діють 10 подібних центрів: Кримський, Дніпропетровський, Донецький, Івано-Франківський, Луганський, Львівський, Одеський, Рівненський, Сумський, Харківський.
Навчання в них проходять громадяни, які спрямовуються як службою зайнятості, так і підприємствами, а також ті, хто приходить вчитися за власним бажанням. За допомогою оптимізованих навчальних програм освоєння багатьох професій у центрах проводиться за 5–6 місяців. Після закінчення навчання видається свідоцтво державного зразка про присвоєння робітничої спеціальності.
Всього за січень-серпень поточного року за направленням служби зайнятості нову професію отримали 874 запоріжці віком до 35 років. З початку року Запорізькою міською службою зайнятості працевлаштовано понад 4900 громадян цієї категорії, що складає 53,5 % від безробітної молоді, яка є на обліку в центрах зайнятості міста. Більш ніж 1340 юнаків і дівчат брали участь в оплачуваних громадських роботах.
За матеріалами сайту meria.zp.ua