У рамках міської програми в Запоріжжі продовжують відновлювати парки, сквери, зелені зони, пляжі. Так, у Хортицькому районі реалізується друга черга реконструкції скверу «Ювілейного». Зараз тут встановлюють лавочки, урни, незабаром з’явиться сучасне освітлення.
– Сквер «Ювілейний» – це єдиний упорядкований парк в нашому спальному районі, – зазначив голова Хортицького району Олександр Пшеничний. – На сьогодні ми приступили до другого етапу реконструкції скверу. Влітку встановимо 76 лавок і урни, а також 90 стовпів освітлення, щоб уникнути вандалізму. У першу чергу була покладена тротуарна плитка на центральній алеї, але вандали розікрали її частину, тепер доведеться відновлювати. Лавочки зручні і антивандальні. Вартість реконструкції всього парку – 21 млн грн.
Також Олександр Пшеничний зазначив, що тут будуть такі ноу-хау, як сонячний годинник, майданчики для катання на роликах і скейтбордах. Адміністрація зазначає, що в найближчі роки парк стане справжнім центром району.o_1cfq5hb97n2m15ia1u0fdnb1jpdb5
– На сьогодні ми вже встановили близько 20 лавочок, монтуємо урни, – розповів директор фірми-підрядника Олександр Жорж. – У серпні плануємо завершити всі роботи, передбачені на цей рік
Місцеві жителі дуже раді, що тепер у них з’явиться гарне місце відпочинку. Наприклад, пенсіонерка Марія зі своїми подругами часто відпочивають тут і вже бачать зміни на краще.
– Раніше тут було значно менше лавок. Зараз встановили нові та зручні за всім периметром скверу, стареньким людям тепер не потрібно буде увесь час стояти або очікувати, коли ж звільниться якась лавка. Тепер усім тут місця вистачатиме. Парк буде освітлено, тож ми зможемо проводити час на свіжому повітрі довше, і це буде безпечно, – говорить старенька.
Сім’ям із дітлахами також подобається оновлений парк.
– Раніше ми сюди майже не приходили, адже сквер був у занедбаному стані. Зараз доріжки виклали гарною тротуарною плиткою, і діти можуть тут кататися на роликах і самокатах, – розповіла мати двох дітей Анастасія. – Також тут встановили спортивні снаряди, тож молоді люди зможуть займатися спортом, а не дурницями.