Напередодні нового навчального року розповідаємо про ціни на популярні товари для школярів

Вже з 1 вересня запорізькі учні повернуться за парти. І, хоча, цей навчальний рік проходитиме за новими правилами та з певними обмеженнями, батькам необхідно зібрати дітей до школи. Так, на те, щоб підготувати хлопчика, знадобиться в середньому 2300 грн, на підготовку дівчинки доведеться витратити трохи більше грошей – майже 2500 грн. Такі дані наводять аналітики онлайн-платформи “ОLX”.

Одяг для школярів

Попри те, що шкільну форму в багатьох навчальних закладах скасували, перед новим навчальним роком все одно необхідно оновити гардероб. Хлопчачий комплект одягу зі штанів, двох сорочок, повсякденного взуття та кросівок, спортивного костюму обійдеться запоріжцям в 1360 грн. Якщо ж бюджет не дозволяє витратити таку суму лише на одяг, можна придбати ті самі речі у вживаному стані. Тоді комплект обійдеться майже на 40% дешевше – всього 815 грн.

Одягнути дівчинку до школи коштуватиме в середньому на 100 гривень дорожче. За набір з двох блузок, спідниці, туфель, спортивного костюму та взуття запорізьким батькам доведеться викласти 1400 грн. Якщо ж купувати речі, що вже були у вжитку, вартість комплекту складе 775 грн.
Інфографіка_OLX_Скільки-коштує-зібрати-школяра-в-2020-році_Одяг-768x1326

Канцелярія

Канцелярські товари – ще одна вагома стаття витрат для підготовки для школи.  Так, гуртова вартість зошитів на 24 аркуші становить в середньому 3 грн за один. Олівці та ручки – по 5 грн за кожен, лінійка – 20 грн, набір фломастерів – 80 грн, пенал – 70 грн, щоденик – 35 грн. Загалом, середній набір канцтоварів для школяра вартуватиме 335 грн. Необхідні також портфель та сумка для змінногог взуття. Середня вартість портфелів – 400 грн, сумки – 110. Якщо ж використовувати минулорічний портфель, то витрачатися не доведеться. Також можна вибрати вживаний рюкзак в хорошому стані. Його середня вартість складе 250 грн.

Окрім цього, необхідно подбати про здорове харчування дитини, та придбати ланч-бокс для обіду або корисних перекусів. В середньому контейнер для їжі можна купити за 100 грн. Інфографіка_OLX_Скільки-коштує-зібрати-школяра-в-2020-році_Канцтовари-707x1024

Таким чином, для того, щоб підготувати дитину до школи, батькам доведеться витратити близько 2,5 тисяч грн в залежності від статі дитини. Якщо обирати вживані товари, можна зекономити близько третини цієї суми.

Читайте також: Скільки людей проживає в Запорізькому регіоні