Чи подорожчає цибуля та морква, як минулого року, чи впаде ціна на борщовий набір, та коли варто запасатись овочами на зиму – з’ясовував кореспондент «ЗС»

Якщо говорити про підвищення цін на овочі, то цього року експерти в першу чергу відзначають подорожчання томатів та огірків. Так місяць тому ціни на помідори в Україні коливались в межах від 17 до 21 грн/кг. Для порівняння, минулого року о цій порі томати коштували 7-16 грн за кіло. Зараз в Запоріжжі на ринку їх можна придбати по 12-20 грн за кілограм.

Істотно подорожчали і огірки – до 17-23 грн/кг, хоча роком раніше за них віддавали 7-12 грн/кг.

Що ж стосується овочів борщового набору, то за рік оптові ціни на продукцію цього сегменту не тільки не зросли, але й знизилися. Наприклад, на картоплю оптові ціни на Центральному ринку Анголенко коливаються в межах від 5 до 7 грн за кіло. Для порівняння, минулого року вони були від 7 до 10 грн/кг. Пояснити таке здешевлення можна тим, що після рекордно високих цін на картоплю, які трималися практично протягом усього минулого сезону, багато фермерів збільшили площі, на яких висаджували коренеплоди. І це стосується як виробників, що вирощують картоплю в промислових масштабах, так і населення, яке вирощує її на присадибних ділянках для власних потреб.

Тож очікується, що пропозиція картоплі цього сезону буде постійною, і причин для подальшого зростання цін у цьому сегменті не з’явиться.

Що ж стосується інших овочів борщового набору, то у порівнянні з показниками минулого року збільшення цін у сегменті майже не спостерігається. Так, минулого тижня на оптових ринках Запоріжжя ціни на цибулю були від 3 до 3,5 грн (в Україні вони коливаються в межах від 3 до 4,5 грн/кг). Для порівняння, минулого року цибуля о цій порі коштувала від 4,5 до 7 грн/кг. Морква тримається у тій же ціні – на опті за кіло просять 4,5 грн.

А от у сегменті білокачанної капусти після того, як у вересні розпочалось збирання пізніх сортів, ціни на опті тепер такі ж, як і на цибулю – 3,50 за кіло. Восени 2019 року вона була дещо дорожча.

Тож, як бачите, ціни на основні овочеві інгредієнти борщового набору зараз знизились, і ви досхочу можете насолоджуватись національною стравою. А чи надовго? Якщо запитати у оптовиків – вони у цьому не впевнені. Кажуть, за день ціни можуть змінитися кілька разів, а що буде через місяць-два, годі й думати.

Читайте також: З кінця жовтня запоріжці житимуть за новим часом