У Запоріжжі почали працювати ялинкові базари

В усіх районах міста вони розташовані в людних місцях, як правило, в одних і тих самих багато років поспіль. Офіційно міська влада затвердила цього року 114 адрес для продажу новорічних дерев. Середня ціна за 1,5-метрове дерево – 200 грн.

На перехресті вулиць Фортечної та Шкільної, як завжди, великий вибір зелених новорічних красунь. Приватний підприємець Андрій Султанов розповів «Запорозькій Січі» про свій бізнес та особливості цьогорічних продажів. Чоловік вже кілька років мешкає з родиною в Ізраїлі, але заради справи приїхав до Запоріжжя.

– Ялинковим бізнесом займаюся вже років 20, на цьому місці торгуємо 15 років – точно. Ще маю кілька точок по місту, – розповів Андрій Султанов.

Каже, що завжди привозить якісні дерева та витримує гнучку цінову політику, тож нерозпроданих ялинок майже ніколи не залишається.

Цього року він продає сосну кримську, сосну звичайну (голки в неї м’якіші, менші за розміром та мають жовтуватий відтінок) та ялинку (в неї маленькі голочки). Закупали дерева в фермерів у Полтавській області (село Кобиляки) та в лісгоспі Донецької області. Фермери маркують, ставлять печатки на стовбурі кожного свого дерева, лісгоспи видають чіпи зі штрих-кодом.

До слова, щоб сосна виросла до 1,5-метрового дерева, треба 4-5 років.

– Ціни цьогоріч на гарну ялинку – плюс 100 грн. На інші – як і минулого року. Найдешевша – сосна звичайна. Сосна кримська (це назва, а не місце, де вона росте) буде стояти в квартирі до квітня місяця. За бажанням покупця зможемо знайти для нього зовсім маленьку за 100-150 грн. Найдорожча 4-метрова красуня в нас коштує в районі 2 тис. грн. Така ціна виправдана, бо великі дерева дуже складно транспортувати. Їх у фуру влазить 70-80 штук, а за машину треба заплатити 10-12 тис. грн, – розповів підприємець.IMG_7684_новый_размер

За його словами, гарантувати, що 31 грудня буде розпродаж, він не може. Адже вже зараз люди жваво беруть ялинки, і досвід показує, що до Святого Миколая, а потім і на католицьке Різдво покупців стане ще більше.

Поряд, навіть впритул із цією точкою продажу ялинок, є ще одна. Підприємці не вважають одне одного конкурентами, називають колегами.

Тут нам розповіли про сосну Нордмана – народна назва ялиці Нордмана, найпопулярнішого новорічного дерева в Європі. Їх привезли з Норвегії. Ціна – 1,5 тис., тієї, що побільше – 2,5 тис. грн.

– Головна особливість сосни Нордмана – густа глянсова хвоя. Кінчики голок закруглені, не колються і м’які на дотик – це важливо, якщо є маленькі діти, – зазначають продавці.

Кажуть, що вона починає сильно пахнути у теплому приміщенні. Також стійка до обсипання голок. Можна у підставку налити води, тоді до кінця зими хвоя ялиці Нордмана не обсипається. Навіть коли гілки вже сухі, вони приспускаються вниз, і якщо їх не чіпати, хвоя залишатиметься на гілках кілька місяців.

А ще тут продавали за 2,6 тис. грн ялинку в горщику із запорізького розплідника. Її після свята можна висадити в землю. Така покупка буде радувати ще багато років.

Ялинки заготовляють на спеціальних плантаціях. Вартість лісової красуні залежить від висоти. Ціна одного погонного метра у середньому – 112 грн.

Докладніше про те, де придбати новорічні дерева, можна дізнатися за телефоном «гарячої лінії» обласного управління (0612) 96 08 45.

Запорізьке обласне управління лісового та мисливського господарства повідомляє, що запоріжці можуть купити новорічну ялинку прямо в лісництві.

Читайте також: Скільки коштуватиме цього року новорічний стіл для запоріжців