Концертний зал ім. М.І.Глінки знову став свідком аншлагу – академічний симфонічний оркестр відзначав 55 річницю з дня створення.
Диригент, народний артист України В’ячеслав Редя та артисти оркестру приймали вітання від голови облдержадміністрації Олександра Пеклушенка та заступника міського голови Юрія Каптюха. Були квіти, сертифікат на 100 тисяч від обласної влади на оновлення інструментів, почесні грамоти та багато квітів. І головне – була музика!
Напередодні ювілею пройшло відкриття оновленого фасаду Концертного залу ім. М.І.Глінки, ще раніше – презентація другого компакт-диску, виданого в Запоріжжі. Багато хто із запоріжців згадує “літні зустрічі” з академічним симфонічним оркестром…
А починалося все у 1957 році увертюрою до опери Михайла Глінки “Руслан і Людмила”. З 1957 по 1987 рр. з оркестром працювали диригенти: заслужений діяч мистецтв України, професор Ю.Луців, заслужений артист Росії А. Апкарян, Ф. Комлев, заслужений артист України В.Данілов, Н.Сєчкін, заслужений діяч мистецтв України С.Дудкін. З 1987 року оркестр очолює головний диригент, нині народний артист України В’ячеслав Редя.
У 1993 році оркестр став лауреатом премії ім. І.Паторжинського обласного відділення Українського фонду культури. Участь у міжнародних фестивалях теж відзначена нагородами: “Київ Мюзик фест”, 1994 р. – диплом за краще виконання творів сучасних композиторів; 1995 р. – спеціальний приз американської фірми RDM-Artist “За високу виконавську майстерність”; У 1997 р. оркестр став дипломантом Всесоюзного конкурсу професійних колективів; оркестр брав участь у Міжнародному фестивалі “Музична весна – 97” (диплом лауреата фестивалю) в м. Дебрецен (Угорщина).
Подією в житті колективу став запис першої платівки оркестру в 1993 році. Надалі компакт-диски випускалися в Італії, 1994 р. – серія “Видатні оркестри світу”; у Швейцарії, 1995 р. – “Шедеври слов’янської музики”. Вийшли диски й у Запоріжжі – 2007 та поточного року.
Академічний симфонічний оркестр веде активну гастрольну діяльність по містах України, Білорусії, Фінляндії, Сербії, в Угорщині, Франції, Австрії, Швейцарії. Блискуче сприймалися програми, запропоновані оркестром у Росії, Італії, Південній Кореї.
Сьогодні академічний симфонічний оркестр обласної філармонії, що має більше десяти концертних програм у своєму репертуарі – один з провідних художніх колективів в Україні.
Концертна зала Запорізької філармонії залишається однією з кращих у Європі. Зараз оновлюється будинок філармонії, збудований ще в 1939 році. В 2008 році Державний науково-дослідницький інститут будівельних конструкцій підготував висновок про те, що будівля потребує реконструкції. Проводиться відновлення технічно-будівельного стану будинку, оновлення екстер’єру, інтер’єру та впорядкування прилеглої території. За повідомленням обласної виконавчої влади, у поточному році на ці роботи спрямовано від 9 до 11 млн. грн. Загалом же на повну реконструкцію будинку потрібно близько 30 млн. грн.
Фото Володимира ШЕРЕМЕТА