Як обрати якісну ялинку, яка буде радувати весь період святкування

Ялинка – традиційний незмінний атрибут зимового затишку та святкової атмосфери. Сьогодні люди мають надзвичайно великий вибір новорічних красунь – і звичайне зрубане дерево, й імітації живої ялинки з гілок, деревця в горщику, штучні красуні різних форм, кольорів та розмірів, альтернативні ялинки з кульок, книжок і з усього, чого тільки заманеться. Але все ж таки найголовніше питання, яке з року в рік постає перед підготовкою до новорічних свят – штучну чи живу ялинку обрати?

Штучна ялинка

Одна з найголовніших її переваг – зручність. Один раз придбав – і на довгі роки можна забути про необхідність вибору новорічного дерева. Вона завжди під рукою, її можна прикрашати тоді, коли захочеться святкової атмосфери вдома. Зникає й проблема її утилізації.

Однак є і аргументи «проти» такої ялинки:

  • Для зберігання дерева потрібне місце. І чим більша ялинка, тим більшу площу вона займатиме.
  • Відсутність природнього запаху хвої, який додає атмосфери свята.
  • Одноманітність – з року в рік доводиться прикрашати одне й те саме дерево.
  • Алергія. Якщо штучна ялинка виготовлена з неякісного пластику, вона може спричинити алергічні реакції.

Як обрати штучну ялинку. Перш ніж купувати штучне дерево, погладьте його проти «шерсті», легенько посмикайте штучні голки, погніть гілочки. Якісній ялинці це не зашкодить, а от неякісна – видасть себе одразу. Зверніть увагу на запах – дерева з якісного матеріалу будуть без запаху. Якщо ж відчуваєте стійкий аромат пластику та іншої хімії, краще від покупки відмовитись. Для тих, хто любить рясно прикрашати ялинку, варто обирати не дуже пухнасте деревце. Поціновувачам мінімалізму – навпаки, більше підійдуть красуні з пишними гілками.1510914594_0_176_2989_1871_600x0_80_0_0_d61b3ceff191e1c85c292620c4d06200

Жива ялинка

Все те, що в штучної ялинки було недоліком – є перевагою живого дерева. З року в рік можна обирати різноманітні варіанти – двох однакових ялинок в природі не існує. Крім того, стійкий аромат хвої – «дух справжнього свята», та відсутність необхідності думати, куди діти дерево після святкувань.

Мінуси використання живої ялинки:

  • Гілки, які постійно осипаються, і їх необхідно щоразу прибирати.
  • Складне встановлення – підставку з року в рік доводиться підлаштовувати під нове дерево.
  • Утилізація після святкувань.

Як обрати живу ялинку. Свіжа та здорова ялинка має однорідний колір всього дерева. Стовбур ялинки має бути товстим та вкритим голками, як і всі гілочки. Не варто обирати верхівку дерева – швидше за все її зрубали незаконно в найближчій лісосмузі. Щоб перевірити свіжість ялинки, легенько її потрусіть, проведіть рукою по гілках. Якщо при цьому хвоя осипається – дерево довго не простоїть.

04033512.641863.8731

Штучну чи живу ялинку обрати – особистий вибір кожного. Головне – щоб новорічна красуня  радувала та дарувала святковий настрій.

Читайте також: Де в Запоріжжі продають новорічні ялинки