У виставковій залі Запорізької організації Національної Спілки художників України проходить зараз ХІ обласна виставка-конкурс “Крокуємо до майстерності”. До участі в огляді запрошено молодих митців віком до 35 років. Це – головним чином старшокласники, старші та дорослі вихованці гуртків та студій, студенти.

 

Як завжди вражають роботи вихованців Хортицького навчально-реабілітаційного багатопрофільного центру.

 

Під час відкриття виставки на глядачів та авторів чекало справжнє шоу – дефіле моделей у дизайнерському одязі студентів Київського національного університету культури та мистецтва. На виставці також можна було побачити і костюми, і вироби з текстилю. Це окрім традиційної, але по-молодому “гарячої” графіки, малярства. Як відомо, молоді притаманні експерименти – і з матеріалом, і з сюжетом та формою. Саме це й демонструє виставка “Крокуємо до майстерності”. Тут є картини, повністю викладені нитками або намальовані кульковими ручками, практично виліплені великими шматками фарби…

Сюжетні твори Марії Варлати, фентезі Петра Чижмака, політичні памфлети, автором яких є Василь Микулянець, ще багато інших робіт не просто запам’ятовуються, а припадають до душі.
На картинах зображено і пейзажі рідного міста, і портрети творчих особистостей (аж до Боба Марлі), і фантастичні та абстрактні мотиви.
Цікавим є також той факт, що багато дорослих людей продовжують творити, навчаючись не лише в студіях, а й приватно, в окремих відомих художників. Є на виставці й твори митців, які є людьми з особливими потребами, але високий рівень їх робіт дозволяє їм змагатися на рівних із будь-ким. Відрадним став і той факт, що на відкритті було чимало колясочників – у нас нечасто бувають заходи, які “люди на колесах” відвідують цілеспрямовано, та й заїхати на виставку вони можуть хіба що саме в цю виставкову залу.
Як розповіла голова обласної організації Національної Спілки художників України Ірина Гресик, для багатьох молодих майстрів така виставка вже стала першим кроком до Спілки – художників приймають за її підсумками до молодіжного відділення.
Як завжди, за кожною картиною стоїть доля людини, її шлях, потяг до мистецтва. Багато хто з глядачів буде вражений, побачивши вишивку 13-річного хлопця Олексія Масльонка. Перші “хрестики” його навчила робити сусідка, а фактично відкрила дитині шлях до майстерності. Дві подружки Ольга Сиваш та Ксенія Махінько працюють в різних сферах бізнесу. Але разом вивчають живопис у педагога Лілії Бережненко в ізостудії “Запоріжсталі” і вважають, що цей казковий світ буде з ними завжди. Для цього лишень треба творити.

Олена ПІДДУБНА,
фото Володимира ШЕРЕМЕТА