Як відновити в повному обсязі економічні відносити між Україною та Вірменією, знайти політичне порозуміння, забезпечити співпрацю в соціально-культурних та інших сферах
Про це розповів Надзвичайний та Повноважний Посол Вірменії в Україні Тігран Сейранян в інтерв’ю виданню «Запорозька Січ» під час перебування в Запоріжжі.
– Наш уряд у своїй зовнішній політиці поставив задачу розвивати взаємовигідні відносини з усіма державами – не на шкоду іншим партнерам. Що стосується економіки, то свого часу у нас були цифри близько 300 мільйонів доларів на рік. У минулому році це було близько 170. Але це був загальний спад. Хоча якщо порівнювати із 2017-м – коли було десь 140, – можна казати про позитивну динаміку. Ми рухаємось в цьому напрямку.
Наша задача загалом – знайти більше варіантів для співробітництва. І одна з цілей мого візиту – зрозуміти, що ж саме ми можемо в такому великому індустріальному регіоні знайти для економічного співробітництва.
Зближення політичних позицій – доволі складне питання. Скажімо, є питання конфлікту в Нагорному Карабасі. Тут, звісно, українські позиції можуть не дуже сподобатися. Але я не хочу зараз розглядати ці питання. У нас є Гельсінський заключний акт, в якому є певні принципи світобудови, вирішення конфліктів і таке інше. Але поки що ми не можемо казати, що маємо спільний підхід по рівноправним принципам Гельсінського заключного акту. Вважаю, що у нас більш повний підхід. Тому що в цілому визнаємо і територіальну цілісність, і суверенність держав, але в той же час визнаємо і право націй на самовизначення. Тому що в нас дійсно стояло питання самовизначення народу Нагорного Карабаху. Що, звичайно, відсутнє в українському підході. Але через культурну співдружність, економічну співпрацю, через політичний діалог…
До речі, вчора у нас в посольстві у Києві був прийом з нагоди національного дня. Я зустрічався з багатьма народними депутатами і побачив бажання політичного діалогу, аби краще зрозуміти позиції одне одного. І якщо ми зможемо зрозуміти, чого хочуть обидві сторони… Тому що між нашими народами проблем немає. Тут питання політичних підходів.
Один зі шляхів зближення, його форматів – це децентралізована співпраця на рівні регіонів. Ми сьогодні серйозно обговорюємо з обох сторін такий важливий напрям, як відновлення роботи міжурядової комісії. Останнє засідання якої було в 2013 році. Зараз думаємо почати знову працювати за цим напрямом, що допоможе вирішити багато питань. В цій комісії беруться всі сфери співробітництва, створюються умови для співробітництва підприємств, якихось спілок, театрів, бібліотек, лікарень, профільних міністерств і таке інше. Створюються умови для бізнесу. Хоча бізнес-співпраця рухається уперед сама. Але нашим державам потрібно працювати разом, щоб долати перешкоди та створювати кращі умови для суспільства.
Читайте також: Берлін на заяву Трампа не відреагує – посол Німеччини в Україні