27 березня в Запоріжжі розпочався черговий етап проекту «Управлінська сотня кадрового резерву».

У навчально-виховному комплексі №41 пройшла весняна сесія «Бенчмаркінг в освіті».

Нагадаємо, проект стартував у жовтні 2016 року.

«Ми намагаємося створити в Запоріжжі простір для успіху кожного, хто трудиться на ниві виховання і освіти», – зазначають в департаменті освіти і науки Запорізької міської ради, який саме і започаткував його.

Минулого навчального року заявки на участь подали понад 600 педагогів, з яких вибрали найкращих. 100 ініціативних педагогів шкіл і дитсадків пройшли відбір у вигляді тестів, співбесід, підготовки і захисту проектів. Під час міжсесійного періоду слухачам проекту було надано методичний та управлінський супровід керівниками навчальних закладів-партнерів проекту та методистами-кураторами науково-методичного центру департаменту освіти. Наприкінці кращі 20 слухачів – викладачі шкіл, ліцеїв і гімназій, вихователі та методисти дошкільних установ – презентували свої новаторські ідеї щодо поліпшення освітнього процесу в Запоріжжі.

За підсумками переможці першого проекту «Управлінська сотня кадрового резерву» очолили шість запорізьких загальноосвітніх закладів, в яких були вакантні посади керівників.

МаринаЛуценкоДиректор Запорізької гімназії №25 Марина Луценко, випускниця І потоку навчання проекту «Управлінська сотня кадрового резерву»:

  • Завдяки цьому проекту ми здобули великий досвід організації управлінської діяльності, познайомилися з цікавими людьми, розширили коло свого фахового спілкування. Я відвідувала групу новаторства, керівником якої була генеральний директор Запорізького приватного комплексу безперервної освіти «Школа «ЕйдоС» Олена Грединарова. Я вважаю, що мені дуже пощастило з керівником, тому що це творча й ідейна особистість. Олена Михайлівна допомогла мені в створенні проекту, надала безліч цікавих ідей, які я потім змогла реалізувати.

Підсумкова робота моя називалася «Проектування як важлива складова управлінської діяльності керівника навчального закладу». Протягом участі в проекті ми проходили стажування в тих навчальних закладах, де працювали наші керівники. В «Школі «ЕйдоС» я познайомилася з цікавими й інноваційними методами та технологіями, які використовують в роботі педагоги цієї школи. Також познайомилася з організацією управлінської діяльності в навчальному закладі, можу сказати, що деякі підходи не були мені знайомі до цього. Отже, я отримала колосальний досвід.

У березні 2017 року 20 фіналістів «Управлінської сотні» були запрошені до Києва на Міжнародну виставку педагогічного досвіду, де ми мали змогу поспілкуватися із педагогами з інших міст і країн та відвідати майстер-класи. При цьому протягом всього цього часу ми продовжували працювати над своїми проектами. І в червні нас було запрошено до запорізької мерії, де ми їх захищали. Після захисту, в серпні, мені було запропоновано очолити Запорізьку гімназію №25. Ось такий результат моєї участі в проекті «Управлінська сотня кадрового резерву».

Вихователь-методист ДНЗ №143 «Росинка» Наталія Ільющенко відзначила:

  • Кожний запорізькій педагог може долучитися до формування нового освітнього простору в нашому місті, створивши свій унікальний управлінський проект, стати успішним управлінцем нашого міста та приєднатися до міського клубу лідерів освіти.

Головне, щоб проект був актуальним, сприяв вирішенню нагальних соціальних проблем сьогодення, а результат від його реалізації має приносити суттєву суспільну користь.

Цього року учасниками проекту знов стали кращі представники сфери освіти міста, які пройшли відбірковий етап. Зараз в рамках проекту вони проходять інтенсивний курс навчання, відвідують лекції, беруть участь у тренінгах та майстер-класах.

З відкриттям другої сесії учасників і гостей проекту привітав заступник міського голови Валерій Еделєв.

– «Управлінська сотня кадрового резерву» – це проект, який ініціював департамент науки і освіти нашого міста, після чого він був підхоплений у багатьох регіонах України й став однимі з пріоритетних напрямків у розвитку цієї галузі. Сьогодні вкрай необхідний новий підхід і нові вимоги до управлінських кадрів, що передбачає якісні зміни. Впевнений, учасники проекту зможуть набратися нових ідей та реалізувати їх у своїй роботі, – відзначив Валерій Еделєв.

В рамках весняної сесії пройшли авторські майстер-класи та інтерактивний блок спілкування з VIP-спікерами. Головна тема навчання педагогів цього разу – комунікація із суспільством, а саме, з батьками школярів, владою, депутатами, ЗМІ. Майстер-класи провели доктор психологічних наук, заступник директора з наукової роботи Інституту соціальної та політичної психології НАПН України Любов Найдьонова, провідний редактор телеканалу «Інтер», заступник шеф-редактора соціального ток-шоу «Стосується кожного» Юрій Володьков, директор спеціалізованої школи №148 ім. Івана Багряного, медіа-тренер Сергій Горбачов (екс-директор Запорізького ліцею «Логос»), кандидати психологічних наук, доценти кафедри загальної психології Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» (м. Одеса) Оксана Кузнєцова та Ірина Бринза.

Як зазначила директор департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Юлія Погребняк, до кінця цього учбового року відбудеться ще декілька сесій для педагогів. По закінченню навчання учасники «Управлінської сотні» повинні будуть представити й захистити свої проекти. Переможці братимуть участь у конкурсному відборі на вакантні керівні посади освітніх закладів міста. «На мій погляд, гарному керівнику в галузі освіти важливо мати професійні та лідерські якості, а головне – такі якості своєї особистості, за якими підуть інші люди», – сказала Юлія Погребняк.