“Запоріжелектротранс” є провідним міським перевізником пасажирів

Виробнича діяльність підприємства спрямована на забезпечення стабільної роботи громадського транспорту загального користування. Про роботу цього провідного підприємства міста – в матеріалі «Запорозької Січі».

Міська цільова програма розвитку КП «Запоріжелектротранс»

Успішно реалізується комплекс заходів за напрямками, передбаченими міською цільовою програмою «Забезпечення надійної та безперебійної роботи Запорізького комунального підприємства міського електротранспорту «Запоріжелектротранс», затвердженою Запорізькою міською радою.

У 2017 р. та 2020 р. виробничі дільниці підприємства, на яких здійснюється капітальний ремонт рухомого складу та збирання «Запорізьких трамваїв», пройшли необхідні перевірки та обстеження органом з оцінки відповідності та отримали сертифікат відповідності на виконання ремонтів та технічного обслуговування трамвайних вагонів та їхніх складових.

Починаючи з 2017 р., на підприємстві вже проведено капітальні ремонти 14 трамваїв Т-3 з модернізацією системи управління (на енергоощадливу) та заміною старого кузова на новий з низьким рівнем полу. На власній виробничій базі організовано технологічний процес з доукомплектації кузова, його збирання, регулювання, налагодження з використанням сучасного обладнання. Впровадження передових технологій, відпрацювання нової методики капітального ремонту дозволило поліпшити технічний стан, збільшити технічний ресурс трамвайних вагонів Т-3UA-3 та Т3-КВП.

У 2021 році планується випустити в лінію ще 3 вагони Т3-КВП.SHER1980

Крім того, з 2018 року отримано 25 одиниць трамвайних вагонів Tatra, КТ4D, які раніше експлуатувались в країнах Європейського Союзу, пройшли повну модернізацію, мають сучасний пасажирський салон та електронне інформаційне табло.

У 2019 році на підприємстві сталася значна подія. Тролейбусний парк №2 поповнився п’ятьма тролейбусами з автономним ходом. Зовнішньо це звичайний тролейбус, але він оснащений додатковими акумуляторами, що заряджаються під час руху від контактної мережі та дають можливість без приєднання до неї подолати відстань до 25 км. Тролейбус розрахований на 100 пасажирів та пристосований для перевезення людей з інвалідністю.

Такі тролейбуси здійснюють перевезення пасажирів на туристичному маршруті, який курсує на о. Хортиця. Довгоочікувану можливість скористатися послугами електротранспорту отримали жителі Хортицького мікрорайону.SHER4030_новый размер

Нещодавно підприємство «Запоріж­електротранс» отримало тролейбуси Van Hool Trolley AG 300T № 24772 для місцевого сполучення, які мають 3 пасажирські двері та 42 зручних місця для сидіння. Його загальна місткість складає 120 пасажирів. За допомогою дизельного генератора, яким обладнаний тролейбус, він має можливість рухатися автономно.

Для забезпечення комфортних умов перевезення пасажирів в салоні тролейбуса встановлено 2 кондиціонери. Поповнення рухомого складу підприємства «Запоріжелектротранс» тролейбусами Van Hool TrolleyAG 300T, які можуть долати значні відстані та ділянки шляху без приєднання до контактної мережі, буде сприяти подальшому розвитку електротранспорту, міському сполученню між окремими районами, об’єктами інфраструктури, оздоровчого та соціально-культурного призначення.

Організовано виробничу діяльність створеного структурного підрозділу підприємства – автобусного парку; забезпечено перевезення пасажирів автобусами великої місткості на 12 нових автобусних маршрутах та додатково в період навігації здійснюється перевезення до садово-городніх ділянок за 7 маршрутами. Автобусне сполучення між всіма районами міста сприяло підвищенню якості транспортного обслуговування населення, створенню умов перевезення пасажирів з інвалідністю, поліпшенню екологічної ситуації, пропускної спроможності автомагістралей міста.

Запоріжці та гості міста високо оцінили якість та безпеку муніципального транспорту, звертають увагу на зовнішній вигляд пасажирського транспорту, одягненого у фірмову вишиванку, яка стала його візитівкою.

Для забезпечення умов технічного обслуговування та зберігання автобусів на частині території тролейбусного парку №2, розташованого на вул. Складській у Комунарському районі, розпочалась реконструкція, в результаті якої буде облаштовано автобусну стоянку з окремим заїздом-виїздом для автобусів.

Наразі керівництво та провідні фахівці підприємства «Запоріжелектротранс» проводять активну роботу щодо залучення міжнародних інвестицій для розвитку громадського транспорту. З метою придбання сучасного нового та екологічного рухомого складу, оновлення транспортної інфраструктури ведуться переговори з ЄБРР, ЄІБ, IFC та за міжнародною угодою про обмеження викидів в атмосферу парникових газів (Кіотський протокол). Вже пройдено низку погоджень відповідних міністерств, опрацьовуються та розробляються документи для проведення торгів за європейськими та міжнародними стандартами, отримано певні позитивні прогнози та рішення потенційних інвесторів. Тому є реальна надія на втілення в найближчому майбутньому цих амбітних планів.

Спільна робота на результат

Стабільну роботу громадського транспорту забезпечують усі підрозділи та служби підприємства «Запоріжелектротранс». Завдяки щоденній сумлінній праці колективу реалізовано комплекс заходів щодо зміцнення матеріально-технічної бази підприємства, забезпечення надійної експлуатації його об’єктів. У плановому порядку проводиться реконструкція та ремонт контактної мережі, трамвайної колії.

Так, поточного року виконано укладання стрілочного переводу для з’їзду з 2-колійки на одноколійку від кільця Зелений Яр по вул. Шевченка, наразі тривають роботи із заміни трамвайної колії від перехрестя вул. Заводської до вул. Незалежної України – Лермонтова, та в подальшому планується продовжити заміну колії від вул. Лермонтова до пр. Соборного.

Весь рухомий склад – тролейбуси, трамваї і автобуси – перед виїздом в лінію проходить через автоматичну мийку (щітки). Потім – мийка апаратом високого тиску Karcher і ручна мийка салону з дезінфекцією. Для безпеки пасажирів, запобігання поширенню коронавірусної інфекції під час роботи в лінії весь рухомий склад проходить додаткову дезінфекцію.

Новітні технології – для пасажирів

Підприємство розпочало роботу з оновлення пунктів продажу квитків та розширило можливості для безконтактної оплати проїзду. Пасажири всіх муніципальних автобусів, тролейбусів і трамваїв можуть оплачувати поїздки безготівково, зручним для них способом – на стаціонарному валідаторі в салоні, в мобільному додатку EasyWalletUA з інтегрованою платформою цифрових гаманців Masterpass.

Щоб оплатити проїзд, достатньо лише піднести до валідатора, встановленого в салоні, безконтактну банківську картку, смартфон з Apple Pay/Google Pay або ж інший гаджет з NFC і дочекатися звукового та світлового сигналу.SHER8664_новый размер

Транспорт у Запоріжжі обладнаний спеціальними bluetooth-зчитувачами (датчиками). Вони дозволяють на вході визначити, у кого з пасажирів вже є додаток EasyWalletUA на смартфоні, і надіслати їм спеціальне повідомлення. Оплата в додатку здійснюється через цифровий гаманець Masterpass, а також з Apple Pay/Google Pay. Електронний квиток зберігається в додатку у вигляді QR-коду і може бути як разовим, так і проїзним на календарний місяць. Такий квиток не потрібно додатково сканувати або компостувати. Перевірку наявності та дійсності електронного квитка здійснює контролер шляхом зчитування QR-коду за допомогою мобільного телефону.

Доступним стало для містян відстеження руху комунального транспорту міста Запоріжжя в режимі реального часу, що відображується на Google Maps.

Для зручності та розширення способів комунікації підприємство «Запоріжелектротранс» постійно оновлює актуальну інформацію на власному сайті (zet.zp.ua), а також веде свою сторінку на «Фейсбуці», де систематично розміщується важлива та корисна для мешканців міста інформація щодо роботи транспорту, подій на підприємстві.

Ювілеї та сьогодення

У 2019 році сталася велика подія в історії підприємства «Запоріжелектротранс» – 70-річчя відкриття тролейбусного руху у м. Запоріжжі, а 17 липня цього року тролейбусний парк №2 відсвяткував 50 річницю свого заснування.

Зараз на зміну ветеранам прийшло молоде покоління працівників. З упевненістю можна сказати, що ветеранам не соромно за них, тому що на підприємстві оновлюється парк тролейбусних машин нового типу, покращується культура обслуговування пасажирів, осучаснюються можливості для пасажирів, впроваджуються новітні та сучасні технології, функціонує інформативний сайт транспортного центру. На ньому можна знайти карти з маршрутами, розклади руху.

Змінилися керівники підрозділів і служб. Ці молоді, ініціативні, амбітні люди, здатні вирішувати завдання у сфері міського пасажирського транспорту на рівні сучасних вимог.
Особлива увага приділяється підготовці кадрів кваліфікованих спеціалістів, передачі досвіду та навичок водіння транспортних засобів пасажирського транспорту на маршрутах з важкими умовами руху, належного технічного обслуговування трамвайних колій, контактної мережі та об’єктів електротранспорту.

Нова зміна

Підприємство «Запоріжелектротранс» запрошує на роботу мешканців міста учнями водія трамвая (тролейбуса) для подальшого професійного навчання за професіями «водій трамвая», «водій тролейбуса».

Навчання проводиться на базі Запорізького професійного ліцею залізничного транспорту, термін навчання 5,5 місяців. Під час навчання виплачується мінімальна заробітна плата.
По закінченню навчання гарантовано працевлаштування на підприємстві за надбаними професіями, повний соціальний пакет.

Заробітна плата водія трамвая (тролейбуса) 3 класу – від 14 тис. грн.

Детальнішу інформацію можна отримати за адресою: вул. Шкільна, 2, каб. 215 або за телефонами: (061) 787 64 79, 050 104 35 33, 050 100 03 12 (щоденно, крім суботи та неділі з 8:00 до 16:00, обідня перерва 11:30-12:30.SHER8834_новый размер

Життя дружного колективу

У кращих традиціях колективу – трудові династії, взаємовиручка та спадкоємність поколінь.

Колектив підприємства зберігає пам’ять про тих, хто починав будувати все спочатку, служить прикладом самовідданої праці. Добре відомий у м. Запоріжжі існуючий на підприємстві «Запоріжелектротранс» з 1981 року народний хор ветеранів. Творчі досягнення хору було відзначено присвоєнням йому у вересні 1997 року постановою Федерації профспілок України звання «Народний» та «Зразковий».

Хор ветеранів веде велику концертну діяльність, виступаючи на святах перед трудовими колективами підрозділів підприємства, бере участь в урочистих заходах, присвячених Дню Перемоги, Дню Незалежності України та ін.

Хор ветеранів здобув визнання та славу нагородами та дипломами, якими він відзначений як колектив, що розвиває та передає підростаючому поколінню народні традиції, музичну культуру.

І ось нарешті довгоочікувана подія – в березні 2019 року хор підтвердив почесне звання «Народний аматорський колектив профспілок України».

Підприємство «Запоріжелектротранс» успішно вирішує питання забезпечення життєдіяльності м. Запоріжжя, але не тільки містяни високо цінують його роботу.

Колектив підприємства впевнено посідає призові місця за підсумками Всеукраїнського конкурсу на краще підприємство міського електротранспорту, який проводиться Корпорацією підприємств міського електротранспорту України «Укрелектротранс» та ЦК Профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України та в якому беруть участь понад 20 експлуатаційних підприємств.

На сьогодні Запорізьке комунальне підприємство міського електротранспорту «Запоріжелектротранс», колектив якого зберігає та примножує свої трудові традиції, знаходиться на передових позиціях у транспортній галузі, забезпечує якість послуг з перевезення пасажирів громадським транспортом на рівні сучасних вимог, значною мірою сприяє вирішенню завдань загальноміського значення, соціально-економічному розвитку м. Запоріжжя.

Читайте також: Біля запорізького дитсадка новий тротуар