Синдром хронічної втоми чи міалгічний енцефаломієліт – аутоімунне захворювання, викликане вірусною інфекцією, зокрема вірусом Sars-CoV2, і може передаватися повітряно-крапельним шляхом

Міалгічний енцефаломієліт – виснажливе неврологічне захворювання, яке було визнане Всесвітньою організацією охорони здоров’я 1969 року як особливий органічний неврологічний розлад.

СХВ може тривати у людини безперервно протягом десятиліть і бути одним з найбільш виснажливих захворювань.

Типовими пацієнтами, які звертаються за медичною допомогою через синдром хронічної втоми, є жінки у віці від 20 до 40 років. Проте будь-яка людина в будь-якому віці може захворіти на цю хворобу, в тому числі діти і підлітки.

Початок недуги завжди гострий. Пацієнти можуть розповісти не тільки в який день вони захворіли, але і вказати точну годину, коли їх спіткало це нещастя. Ознаки, які можуть свідчити про хворобу: безсоння, сон і відпочинок не допомагають відновити сили, різке зниження працездатності, погіршення пам’яті, апатія, швидка втомлюваність, головні болі, депресивний стан, роздратування, біль у всьому тілі, порушення імунітету, часті хвороби, проблеми з травленням. Появу симптомів синдрому втоми можуть викликати певні інші хвороби: вазомоторний риніт, хронічний гайморит, бронхоектатична хвороба. Тому варто своєчасно їх вилікувати і не допускати хронічних станів.

Гарна новина в тому, що зміна поведінки допоможе полегшити симптоми і навіть перемогти хворобу. У числі їх – повноцінний сон (дорослій людині треба спати близько 8 годин); фізична активність; адекватне харчування – збалансований раціон, невеликі порції, більше овочів, правильне поєднання продуктів; контрастний душ. Не займайтеся самолікуванням. Обов’язково звертайтеся до свого сімейного лікаря, адже синдром хронічної втоми сам по собі не минає. Займайтеся тим, що подобається. Людині необхідно відпочивати і отримувати насолоду від життя.

Читайте також: На Запоріжжі за добу підтвердили нові смерті від COVID