Якщо вам дуже заважає старий клен або акація, самотужки позбавитися їх не можна – дозвіл на видалення дерева надає лише виконком
Дерева – це легені міста, захист від пилу та спеки. Але іноді виникає потреба спиляти старе аварійне дерево чи видалити інші зелені насадження. Багато мешканців нашого міста не знають, що робити це можна лише після отримання документу, який посвідчує право на проведення таких робіт.
Не можна вийти на прибудинкову територію багатоповерхівки та спиляти там дерево під коріння. Кожне дерево на вулиці, навіть якщо воно росте на прибудинкових територіях, знаходиться під охороною закону. І за спилювання дерева без дозволу можна отримати штраф. У Запоріжжі компетентним органом щодо прийняття рішень про видалення зелених насаджень визначений виконавчий комітет Запорізької міської ради.
Отже, як діяти у випадку якщо дерево аварійне і потребує ліквідації? На це запитання «ЗС» відповіла начальник відділу екологічної безпеки управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради Юлія Іванова.
За її словами, діяти треба відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів». Видалення дерев, кущів, газонів і квітників здійснюється у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України (Постанова від 01.08.2006 № 1045 (зі змінами).
Коли дозволено видаляти дерева
Відповідно до Порядку, видалення зелених насаджень здійснюється у разі:
1.виконання підготовчих і будівельних робіт на об’єктах відповідно до статей 35-37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»;
2.знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порослевих дерев із діаметром кореневої шийки не більш як 5 сантиметрів;
3.ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту;
4.відновлення світлового режиму у житловому приміщенні, що затіняється деревами;
5.проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі, на трансформаторній підстанції і розподільному пункті системи енергопостачання, мережі водо-, теплопостачання та водовідведення, телекомунікаційній і кабельній електромережі;
6.досягнення деревом вікової межі;
7.провадження господарської діяльності на території розсадників із вирощування декоративних дерев та кущів;
8.ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації.
Хто видає акт обстеження та ордер
У Запоріжжі виконавчий комітет міської ради визначений компетентним органом щодо прийняття рішень про видалення зелених насаджень. Рішенням виконкому міської ради №375 утворено постійно діючу комісію з питань визначення стану зелених насаджень та їхньої відновної вартості у м. Запоріжжя, затверджено склад і положення про неї.
– Управлінню з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради доручено супроводжувати роботу постійно діючої комісії. Також доручено подавати на розгляд виконавчого комітету міської ради підготовлені проєкти рішень про видалення зелених насаджень, оформляти та видавати акти обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню та ордери на їх видалення на підставі заяв, поданих юридичною чи фізичною особою до виконкому міської ради, – зазначила Юлія Іванова.
Згідно з Правилами, відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними є установи, організації, підприємства, на чиїй території вони ростуть.
Куди звертатись
Із проханням про оформлення документів на видалення зелених насаджень заявник (а це може бути будь-хто, не лише юридична особа) необхідно письмово звернутися на адресу виконкому Запорізької міської ради (пр. Соборний, 206, м. Запоріжжя, 69105).
Зі зразком заяви та нормативними документами, що регулюють питання видалення зелених насаджень, можна ознайомитись на офіційному сайті Запорізької міської ради: https://zp.gov.ua/uk
Як оформити заяву, вам підкажуть фахівці управління з питань екологічної безпеки за телефоном: 233-98-33
Відповідно до вимог чинного законодавства, державний нагляд у сфері охорони, утримання і використання зелених насаджень здійснює Державна екологічна інспекція у Запорізькій області (69035, м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, 72а, тел. 0982947215), яка є територіальним органом Державної екологічної інспекції України і їй підпорядковується.
Також, в межах чинного законодавства, виявлення фактів порушення законодавства у сфері благоустрою міста, санітарного, природоохоронного та екологічного стану, а також складання протоколів про притягнення винних до відповідальності здійснює Інспекція з благоустрою Запорізької міської ради (69037, м. Запоріжжя, вул. Зелінського, 3, тел. 224-19-58).
Читайте також: Як запоріжці захищають дерева на дачах від тлі та комах