З 1 квітня принципи фінансування медустанов зміняться

У запорізьких лікарнях вторинного рівня йде підготовчий процес до укладання договорів з Національною службою здоров’я. Про це розповіла директорка департаменту охорони здоров’я міськради Вікторія Ушакова.

– 20 запорізьких закладів вторинного рівня – пологові будинки, стоматологічні поліклініки, дорослі та дитячі лікарні – активно проводять укладання договорів за пакетами послуг. Близько третини лікарень вже отримали позитивні відповіді. Щодня ми отримуємо інформацію щодо прийняття заявок або повернення їх на доопрацювання, – зазначила Вікторія Ушакова.

Програмою державних гарантій передбачено фінансування з держбюджету надання медичної допомоги пацієнтам з гострими станами (інсульти, інфаркти), надання амбулаторно-поліклінічної допомоги, рання діагностика онкологічних захворювань і стаціонарна допомога – хірургічна, не хірургічна, пологи і допомога новонародженим. Крім того, фінансуватися з держбюджету буде й стоматологічна допомога в ургентних випадках – гострий біль, – повідомила Вікторія Ушакова.

При цьому вона відзначила, що за попередніми розрахунками, ті тарифи, які встановила держава на надання медичних послуг – некоректні. В них не закладені зарплатня лікарів, харчування, амортизація обладнання. Деякі тарифи в два, а то й три рази занижені. Крім того, загальний обсяг фінансування з держбюджету медичних послуг вкрай обмежений. Департамент неодноразово звертався до міністерства, НСЗУ для того, щоб переглянути тарифи в сторону збільшення. Однак відповіді так і не отримав. За подібного фінансування місту доведеться виділяти чималі кошти на оплату зарплат та інших адміністративних витрат лікарень. Або “оптимізувати” мережу – тобто банально закривати лікарні.

– Запоріжжя виконало всі вимоги, які ставились перед містом. Це стало можливим завдяки тим рішенням, які приймали на виконавчому комітеті, на сесіях. Але гроші за пацієнтом не підуть у тому  обсязі, який необхідний на сьогоднішні день. Бо в тарифах враховується лише «гола цифра» на той чи інший вид допомоги без адміністративних та інших видатків. Ми вимушені будемо шукати певний мінімум коштів для того, щоб якимось чином профінансувати галузь до наступного бюджетного року, – зауважив мер Запоріжжя Володимир Буряк.

Як писав сайт “Запорозька Січ”, Володимир Буряк закликав депутатів виступити проти закриття обласних тубдиспансерів. Запоріжжя й так має один з найвищих рівнів захворюваності на туберкульоз. А закриття профільних лікувальних закладів лише сприятиме ще більшому розповсюдженню хвороби.

Читайте також:  У Запоріжжі закривають протитуберкульозні диспансери