Родинам, у яких будуть борги за комуналку, мають пропонувати перейти на безготівкову монетизацію субсидій

Запоріжцям, які отримують субсидії та не мають заборгованості за комуналку, в травні автоматично перепризначать виплати на новий період. Субсидії видаватимуть готівкою.

Мешканці Запоріжжя, які бажають отримувати субсидії і надалі, не повинні мати заборгованості більше ніж на місяць. При перепризначенні субсидії в травні не братимуться до уваги борги за квітневу комуналку.

Не враховуватимуться також незаконні донарахування в платіжках споживачів додаткових обсягів природного газу за приведення до так званих стандартних умов.

Крім того, на субсидії не впливатиме заборгованість, що виникла через надавача послуги, який  не уклав угоди з Ощадбанком для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі.

Запоріжцям, які виплатять борги або укладуть угоди на реструктуризацію, для отримання субсидії доведеться знову звернутися у з документами до управління соцзахисту.

Для подальшого призначення субсидії повторно потрібно звернутися також запоріжцям, чиї справи розглядала комісія, орендарям житла та переселенцям, а також містянам, в яких з жовтня відбулися зміни в складі сім’ї.

Повторно з документами необхідно буде звернутися також сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб, та родинам, де є безробітні люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати.

Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року.

На зимовий період субсидії розрахують автоматично, якщо вони будуть перепризначені в травні. До уваги братимуться доходи 1-2 кварталів 2019 року.

Безробітні, які не стояли в цей час на обліку в Центрі зайнятості, матимуть право на зимову субсидію на умовах сплати ЄСВ (22% від мінімалки – 918,06 грн) за будь-які три місяці цього періоду. Безробітні в селі мають право на допомогу без сплати ЄСВ за рішенням комісії.

Разом з тим, з жовтня стартує монетизація пільг, яка відбуватиметься за принципом монетизації субсидій.

Тим запоріжцям, які бажають отримувати свою пільгу готівкою, восени потрібно буде звернутися в управління соцзахисту, написати відповідну заяву і надати реквізити банківського рахунку в Ощадбанку. Після цього пільгу виплачуватимуть готівкою, повідомляється на сайті Мінсоцполітики України.

Нагадаємо, в Запорізькій області середній розмір субсидії на одну родину в березні склав 660,40 грн.

Читайте також: У запоріжців збільшуються борги за комуналку.