Вперше користуюсь цим ядом проти «колоради», і було дещо незвично, що після обробки кущів шкідники не розчинились у просторі, а залишались ще сидіти на листях чи лежати поруч на грунті.
Хтось в таких випадках кидається в паніку: «Караул! Не подіяло! Треба бігти за новим…». Проте хвилюватись тут нічого – головне, щоб воно не сиділо і не жрало вашу картоплю з краю листочка. Якщо шкідник виліз на середину листка і закляк, значить, вже отримав свою дозу отрути, і можете вважати це недорозуміння природи знешкодженим. На ранок другого дня ви їх на кущах взагалі не знайдете. Проте не розхолоджуйтесь, бо скоро прилетять нові і знову відкладуть свої личинки. Та, гадаю, якийсь місяць у вас є.
З жуком покінчено, час переходити на тлю
А поки що вас очікує боротьба з іншим шкідником. Цю напасть вивести значно складніше, ніж колорадського жука. В минулі вихідні вона вже висмоктувала всі соки з молодих паростків насінних та кісточкових дерев. Підніміть голову і погляньте на самі кінцівки свіжих пагонів дерев. Там, де тля, все листя уже покручено – колонії шкідника розквартирувались на місці. А випасають всі ці стада «дойних коров», як нам колись розповідали в школі, «дуже корисні» майже у всіх відношеннях мурашки. Але це ворог №1 для дачника! Бачите, бігають туди-сюди по стовбурам дерев? Отож бо, експропріюють у тлі поживні соки, які ті вже висосали з пагонів і несуть собі в норки. Як гадаєте, що у вас після роботи цих «бандитів» залишиться із врожаю? Звичайно, якщо хочете щось мати, вам доведеться боротися за кожне дерево. Хтось робить ловчі пояси, змащуючи їх відпрацьованим моторним маслом, та це для міського мешканця не дуже добра ідея, бо їх потрібно постійно послаблювати. А коли ви наступного разу приїдете на дачу, тут бути впевненим ніколи не можна. Отож, або збивайте тлю зі шланга натиском води, або травіть її ядом. Чим? Та хоч тим же «Наповалом», який міг у вас залишитись від жуків.
Яди взагалі можна розділити всього на дві категорії – фунгіциди (застосовують від різних болячок) та препарати від гризучо-смокчучих. А там купуйте кому що подобається. Головне – поспішіть на дачу, бо вони там уже «все доїдають»! Ну, а проти самих мурахів краще застосувати «Мурацид», який розводиться на 1 літр води і заливається у норки. Можливо, ви їх таким чином остаточно і не здолаєте, та вони можуть «образитися» і піти на помешкання до сусіда. Гарних трудових вихідних вам, колеги!
Юрій ОГОРОДНИКОВ