Цього року зима не давала часу відпочивати ні комунальним службам, ні спеціалістам ГТУ МНС України у Запорізькій області. Під час сильних снігових заметів та при аномально низьких температурах рятувальники щодня виїжджали, щоб надати допомогу людям, які стали заручниками негоди. Проте, незважаючи на складні умови роботи, особовий склад всіх підрозділів Головного територіального управління спрацював злагоджено та сумлінно виконував свої обов’язки. Важка праця рятувальників була оцінена владою як на місцевому, так і на державному рівні.
Так, 3 квітня міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога вручив 17 співробітникам МНС нагороди Президента України за мужність і самовідданість, виявлені під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Таким чином, рятувальники отримали нагороди за виконання заходів з порятунку постраждалих та надання допомоги населенню на пунктах обігріву у період аномально низьких температур протягом січня-лютого 2012 року.
Відповідно до указу Президента України Віктора Януковича № 192/2012 від 12 березня чотирнадцятьох рятувальників нагородили медалями “За бездоганну службу” III ступеня, а ще троє – “За працю і звитягу”.
Одним із нагороджених став начальник відділення аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГТУ МНС України у Запорізькій області Ігор Дубінін, який отримав медаль за “За працю та звитягу”.
“У Пологівському районі я керував гусеничною машиною, нашим завданням було розчистити шляхи між населеними пунктами. Через сильні снігові замети люди не отримували продукти харчування, не могла дістатися місця “швидка допомога”, селища були просто відрізані одне від одного. Особисто я не розцінюю свої дії, як героїчні. По-перше, працював я не один, а в команді, а по-друге, я просто виконував свої обов’язки, для яких і створений наш загін. До важких умов праці мені не звикати, в системі МНС працюю 5 років, а в армії я прослужив більше 20 років”, – сказав майор у відставці Ігор Олександрович.
Окрім цього, колектив аварійно-рятувального загону спеціального призначення м.Запоріжжя на чолі зі своїм начальником полковником служби цивільного захисту Володимиром Мілаєнком отримали подяку виконавчого комітету Запорізької міської ради за небайдуже ставлення та активну участь у вирішенні нагальних проблем міста.
Фото Олександри БУДИЛКИ