Аби ранок був бадьорим, не обов’язково щодня пити лише каву

Ми підібрали кілька напоїв, які не містять кофеїну, але насичують організм корисними речовинами та енергією.

У холодну пору року ми п’ємо більше гарячих напоїв. Захоплюючись кавою, варто пам’ятати, що кофеїн викликає зневоднення, підвищення тиску, а при частому регулярному вживанні – дратівливість і головний біль. Якщо вам не вистачає смаку або бадьорості – ми знаємо альтернативи кави, які менш згубно позначаться на здоров’ї. Спробувати варто.

Чай

Теїн, що міститься в чаї, стимулює мозок так само, як і кофеїн. У чашці чаю міститься близько 40-60 мг «чайного кофеїну», який набагато м’якше сприймається організмом.

Какао

Якщо вам подобається смак, а не сам енергетичний ефект, замінником кави може стати какао. Цей напій – джерело флавоноїдів (вони пом’якшують і живлять шкіру), магнію, кальцію, цинку, заліза та калію, які підтримують в повному здоров’ї не тільки серцевий м’яз, але і очищають судини від холестерину й уповільнюють процеси старіння в організмі.

Цикорій

Найбільш схожий на справжню каву продукт. Інулін, що міститься в його складі, добре впливає на мікрофлору кишечника, знижує рівень цукру в крові, а ще багатий на вітаміни групи B, C, PP, кальцій, калій і магній.

Імбир

Імбир допоможе підбадьоритися та пробудить імунітет. Спробуйте додати до напою з імбиру трохи апельсинового чи мандаринового фрешу і замінюйте таким гарячим напоєм ранкову каву хоча б кілька разів на тиждень – авітаміноз пройде повз вас.

Женьшень

Природний енергетик, який широко використовується в народній медицині багатьох країн. Крім непоганого вітамінного та мінерального складу, чай ??з кореня женьшеню  – популярний афродизіак. Урізноманітнити смак напою можна додавши спеції або цитрусові.

Масала чай

Трохи прянощів – і гарячі напої заграють по-новому. Це працює й у випадку з пряним індійським масала чаєм. Кардамон, імбир, чорний перець, кориця – всі ці прянощі бадьорять організм, стимулюють травлення та надають сил.

Рожевий чай

Свіжі пелюстки чайної троянди або каркаде схожі за дією на організм. Червоний пігмент в чаї позитивно позначається на серцево-судинній системі та зміцнює стінки судин, паралельно регулюючи тиск. Такий чай м’яко очищає організм, а також знижує алергічні реакції.

Читайте також: 7 способів привчити себе до ранкової зарядки