На засіданні обласної тристоронньої соціально-економічної ради обговорили стану регіонального ринку праці в умовах воєнного стану, а також заходи щодо надання допомоги підприємствам задля збереження робочих місць та заробітної плати працівників.

Для цього з обласною владою зустрілись представники органів Держпраці, ГУ Пенсійного фонду України в Запорізькій області, Центру зайнятості тощо.

Цілком зрозуміло, що негативні тенденції на ринку праці обумовлені збройною агресією з боку рф та тимчасовою окупацією територій Запорізької області. Внаслідок цього значна кількість підприємств вимушена працювати не на повну потужність, а деякі – повністю припинити діяльність. Водночас завдяки ефективній роботі служб соціального захисту всім особам, які знаходяться на обліку на картки нараховуються необхідні виплати, зокрема пенсійні та кошти по безробіттю, в тому числі громадянам на тимчасово окупованих територіях.

Як зазначають в Запорізькому обласному центрі зайнятості, негативну динаміку підтверджує зменшення кількості вакансій, поданих роботодавцями до служби. Так, кількість заявлених робочих місць протягом січня-травня цього року порівняно з відповідним періодом минулого року зменшилася у 2,7 раза. Водночас з цим за звітний період працевлаштовано понад 1800 осіб.

Послуги служби зайнятості за цей час отримували майже 20 тис. громадян, що на третину менше ніж торік. Зменшення звернень громадян в пошуках роботи до обласної служби зайнятості можливо пояснити їх виїздом в інші, більш безпечні, регіони або за кордон, а також зменшенням терміну отримання допомоги по безробіттю, – повідомила директорка ОЦМ Ірина Дуднік.

До речі, зараз діє розпорядження голови ЗОВА щодо організації суспільно корисних робіт, куди наразі залучено майже 700 осіб.

Сталою залишається ситуація у промисловому комплексі області. Це обумовлено значними втратами внаслідок знищення та пошкодження його майна, проблем з логістикою постачання сировини, матеріалів та готової продукції.

Так, на промислових підприємствах відбулося зменшення середньооблікової чисельності працюючих та скорочення розміру заробітної плати. На сьогодні завантаженість виробничих потужностей на промислових підприємствах складає близько 55-60%.