Прокуратурою Запорізької області призначено перевірку додержання вимог ветеринарного законодавства співробітниками Головного управління ветеринарної медицини в області за фактом виявлення у Мелітопольському районі штаму сибірської виразки. Мелітопольською міжрайонною прокуратурою проводиться перевірка повноти та ефективності вжитих у зв’язку з цим фактом заходів співробітниками управління ветеринарної медицини у Мелітопольському районі.
Так, 17 серпня цього року о 12.15 до Мелітопольського міськвідділу міліції надійшло повідомлення від голови Вознесенівської сільської ради про падіж 15 серпня на сільському пасовищі корови, яка належала пенсіонерці, мешканці с. Вознесенка.
За відібраними того ж дня зразками Запорізькою регіональною державною лабораторією ветеринарної медицини проведено дослідження, та 18 серпня отримано позитивний результат на наявність вірусу сибірської виразки. За інформацією Головного управління ветеринарної медицини в області, тварина не була ідентифікована та не щеплена проти “сибірки”.
За цим фактом Мелітопольським міськвідділом міліції проводиться перевірка в порядку ст.97 КПК України.
У зв’язку з випадком захворювання великої рогатої худоби на “сибірку” у с. Вознесенка Мелітопольського району та з метою ліквідації спалаху і недопущення розповсюдження захворювання у районі було проведено надзвичайну протиепізоотичну, протиепідемічну комісію. Ситуація визнана надзвичайною. Було оголошено про введення карантину у с. Вознесенівка Мелітопольського району з 18 серпня на 15 діб, визначені завдання всім службам.
18 серпня у с. Вознесенівка було встановлено три карантинні ветеринарно-міліцейські пости при в’їзді на територію с. Вознесенка, всі другорядні виїзди і заїзди в село перекриті з метою недопущення ними руху стороннього транспорту. При в’їзді в карантинну зону встановлено знаки, які вказують об’їзд карантинної зони, проведено освітлювання посту в нічний час. Забезпечено рух транзитного автотранспорту в об’їзд карантинної зони.
За умовами карантину на території неблагополучного пункту заборонено: ввезення, вивід і вивіз поза її межі тварин усіх видів, заготівля і вивіз продуктів і сировини тваринного походження, використання молока від хворих тварин, забій тварин на м’ясо, розтинання трупів і зняття шкір з тварин, що загинули, загальний водопій тварин із ставків та інших водойм, торгівля тваринами і продуктами тваринництва, проведення сільськогосподарських ярмарків та інших загальних заходів, пов’язаних із скупченням людей і тварин.
Хід перевірки – на контролі прокуратури Запорізької області.
За матеріалами сайту  прокуратури Запорізької області