Запоріжці широко відзначили Преображення Господнє (Яблучний Спас). Це одне із 12 найбільших християнських свят. Встановлене воно на згадку про той день, коли Ісус Христос, здійснивши половину свого земного служіння і достатньо довівши свою божественність ученнями та чудесами, вирішив особливим чином показати учням славу свого Божества. Того дня, за біблійними переказами, Ісус повів апостолів на гору Фавор і там преобразився. Звідси й назва свята – Преображення Господнє. Сьогодні воно нагадує людям про необхідність змінюватися духовно. У цей день в усіх місцевих храмах освячували яблука, груші, сливи та виноград.

Це одне з трьох визначних свят у серпні. Маковія (Медовий Спас), Преображення Господнє (Яблучний) вже відсвяткували, на черзі – Успіння Пресвятої Богородиці, як кажуть у народі, Горіховий Спас.
Наші предки вважали, що серпень віншує літню пору і зустрічається з осінню. Тож саме час очищатися духовно, постити, а потім зустрічати свята, густо примащені медом та здобрені свіжими паляницями з маком.
Місцеві бджолярі виставляють зараз свою нову продукцію і біля храмів, і на фестивалях, і у виставковому комплексі. Крім меду, бджолярі пропонують квітковий пилок, маточне молочко, для любителів медової жуйки – вщерть заповнені медом важкі стільники.
Фото Володимира ШЕРЕМЕТА