Навіть взимку медузи з Азовського моря не пішли. Вони замерзли на глибині й уявляють собою спресоване желе. Свою думку щодо розвитку ситуації з цими нав’язливими жителями водойми висловлюють фахівці виданню RIA-Мелітополь.
Директор Інституту рибного господарства та екології моря Леонід Ізергін каже, що медуза загинула – просто застигла через холод і поки що не розпадається. І проблема не в цьому.
– Біда в тому, що через Керченську протоку затягує спори медузи, і вона протягом 2 тижнів зростає до серйозних об’ємів. Якихось прогнозів на майбутній курортний сезон ми навіть не робимо. Знаємо одне – до 2023 року точно не буде зниження температури повітря. Наразі максимальний пік сонячної активності. А площа Азовського моря велика при тому, що це найнеглибокіше море у світі. Відповідно ви розумієте які масштаби випаровування. А значить і підвищується його солоність, що створює комфортне місце для медуз, – каже директор Приазовського національного природного парку Дмитро Воловик.
Погіршила ситуацію в Азовському морі ще й Росія. Річки Дон та Кубань перекриті водосховищами. Малі річки, що впадають в Азовське море, і раніше не давали навіть приблизного дебету на його розпріснення.
– Річний баланс вкидання наших рік в Азовське море становив на рік 3,1 км3. Зараз через посуху та встановлення незаконних дамб на малих річках, приплив води став набагато меншим. І за часів Радянського Союзу Приазов’я вважалося маловодним. Навіть у степовому Криму води більше. У нас на 1 кілометр 400 метрів струмків – у нас найзасушливіша зона ризикованого землеробства, – зазначає Дмитро Воловик.