Через нестачу бензину та дизпалива, а також стрімке зростання цін на них, у Запоріжжі виник серйонзний транспортний колапс. Люди скаржаться, що громадського транспорту не вистачає, маршруток доводиться чекати навіть годинами. Тож містяни ставлять питання до влади: де автобуси великої місткості, що їх закупали у Запоріжжі кілька років поспіль? Чому вони не на маршрутах?

Щодо відновлення у Запоріжжі роботи муніципальних автобусів, – відповідь міськради.

Певна кількість автобусів «Запоріжелектротрансу» задіяна у формуванні гуманітарних конвоїв. Так, через протизаконні дії російських загарбників автобусна евакуація населення до Запоріжжя та доставка гуманітарної допомоги останнім часом не здійснювалися так активно, як раніше. Але справа в тому, що згідно відповідного рішення виконкому від 24 лютого, частина муніципальних автобусів повинна постійно знаходитися у резерві та перебувати у повній готовності до виїзду на випадок відкриття гуманітарних коридорів. Окрім того, більшість муніципального автотранспорту зараз активно задіяна у виконанні заходів воєнного стану, інформацію про які не можна відкрито розголошувати із міркувань безпеки. З огляду на усе вищесказане, на цей час ми поки що не можемо говорити про повноцінне відновлення роботи міських автобусів.

Але ми постійно тримаємо руку на пульсі і як тільки для цього з’являться відповідні обставини, ми будемо залучати муніципальний автотранспорт до перевезення пасажирів по міським автобусним маршрутам.

Зараз триває погодження з військово-цивільною адміністрацією розрахунків щодо розробки нових тарифів на проїзд. Основне, на що спирається розробка цих тарифів – це різке здорожчання палива. При цьому вкотре проїзд у тролейбусах та трамваях залишиться безкоштовним, не дивлячись ні на що. До речі, що стосується електротранспорту, то зараз розглядається оптимізація та реорганізація деяких тролейбусних маршрутів, які дозволять покращити у Запоріжжі транспортне сполучення.

____

Посилання на наш Телеграм-канал