Всі запорізькі структури соціальної сфери працюють та у повному обсязі виконують свої завдання. Спеціалісти управлінь соцзахисту своєчасно призначають усі необхідні субсидії, пільги та державні соціальні допомоги, – повідомляє Телеграм-канал Запорізької міської ради.

На сьогодні вже повністю профінансовано пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг за березень. Загальна сума цих виплат становить майже 68 мільйонів гривень (біля 54 мільйонів – це субсидії і майже 14 мільйонів – це пільги).

Що стосується державних соціальних допомог, які надаються сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям та сім’ям з дітьми з інвалідністю, то за перший період квітня усі вони так само повністю профінансовані. Це означає, що майже 58 тисяч малозабезпечених сімей та 22 тисячі сімей з дітьми отримали соціальну підтримку.

Продовжується робота з встановлення статусу внутрішньо переміщених осіб для тих людей, які евакуювалися до Запоріжжя і залишилися у нашому місті жити. Станом на 11 квітня такий статус отримали вже 14 275 громадян. Серед них – 2 392 дитини, 1 674 пенсіонери, 4 075 людей працездатного віку та 405 людей з особливими потребами.

Від цих громадян ми вже прийняли 3 874 заяви на отримання допомоги на проживання. Розмір такої допомоги на кожну переміщену дитину та на кожну людину з інвалідністю становить 3000 гривень на місяць, для усіх інших внутрішньо переміщених осіб – 2000 гривень на місяць. Ця допомога буде надаватися протягом усього часу дії воєнного стану та протягом одного місяця після його припинення.

Зразки бланків на реєстрацію внутрішньо переміщених осіб надаються безкоштовно. Більше того, їх можна просто завантажити на сайті. Співробітники управлінь соцзахисту надають консультації та допомагають заповнювати бланки теж абсолютно безкоштовно.