Житель Запоріжжя під приводом ремонту або переробки ювелірних виробів привласнював прикраси. Співробітники Вознесенівського відділення поліції задокументували його протиправну діяльність.

З початку серпня 2016 року, за даними відділу комунікації ГУ Нацполіції області, до Вознесенівського відділення поліції Запоріжжя стали надходити схожі заяви від жителів міста. Громадяни віддавали в майстерню по ремонту ювелірних виробів, розташовану по проспекту Соборному, прикраси для їх ремонту чи переробки. В обумовлений час власники прикрас приходили до майстра, а той починав переконувати їх, що робота тонка та копітка, вимагає додаткового часу. Відтак вигадував ще якусь відмовку. Тоді ошукані власники золотих виробів звернулися до правоохоронців, і фахівці кримінальної поліції навідались до «старого знайомого». 46-річний раніше засуджений запоріжець опору не чинив та зізнався у скоєному. Зловмисник у 2015 року вже був засуджений за аналогічні злочини до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі. Проте знову взявся за старе. Колись він був хорошим майстром з ремонту та переробки ювелірних виробів. З часом почав прикладатися до чарки. Під приводом ремонту та переробки став брати ювелірні вироби та продавати їх, а кошти витрачав на спиртне. Коли ж розлючені потерпілі звертались до поліції, він шукав інших клієнтів, у яких знов таки брав ювелірні вироби для ремонту, а попереднім віддавав борги. Чоловік створив таку собі «піраміду».

Триває досудове розслідування кримінального провадження за ч.2 ст.190 (шахрайство) КК України. Санкція статті передбачає штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох років, або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до трьох років.

Євген ПАНТЕЛЕЄВ