28 березня прикордонники Запоріжжя, України та колишнього Союзу відзначають своє свято – 98 річницю з дня створення прикордонних військ. Сквер Прикордонників на майдані Волі з самого ранку ще більше зазеленіє не лише від все більше набираючого силу листя, а й зеленими кашкетами ветеранів-прикордонників. Проміж них, щоправда, в меншій кількості будуть і люди в чорних голландках, тільняшках та безкозирках – це морські ветерани-прикордонники, що охороняли кордони Союзу від Балтики до Тихого океану.

Нам приємно, що газета «Запорозька Січ» теж причетна до цього свята, оскільки в ній уже 10 років поспіль на посаді редактора відділу працює Юрій Харченко, який 3 роки охороняв морський кордон на Баренцовому морі та Балтиці, а тепер входить до ради ветеранів прикордонних військ Запорізької області, очолюючи окремий морський підрозділ. Також, він є керівником пресслужби: рік тому самостійно розробив дизайн сайту «Кордон ветеранів» (www.kordonzp.org.ua) і постійно займається його творчим та технічним наповненням. А писати, повірте, є про що.

Запорізька обласна організація «Союз ветеранів прикордонних військ», яка нараховує більше 1100 чоловік, не лише шанує пам’ять тих днів, встановлюючи на території області пам’ятники побратимам, а й всіляко підтримує теперішніх військових, що стоять на рубежі Батьківщини.

Волонтерство – вже звична справа в організації, яку очолює майор у відставці Сергій Вітвицький. До того ж, ветерани активно займаються виховною роботою з молоддю в школах та вузах. Приміром, у Запорізькій сусупільно-гуманітарній гімназії №27, ЗОШ №60 та 111, Вільнянській ЗОШ №1, Купріянівській, Дружелюбівській та Оріхівській ЗОШ №1 імені Лазоряна, також у Мелітопольському училищі №12 та залізничному училищі села Веселе. Завідуючий кафедрою ЗНУ Олександр Лєпьохін (член ради організації ветеранів-прикордонників) постійно проводить патріотично-виховну роботу серед студентів.

Як бачите, географія добрих справ ветеранів-прикордонників прокотилася по всій області і навіть вийшла за її межі. В 2015 році в Києві Головною прикордонною службою України «Союз ветеранів прикордонних військ» Запорізької області визнано одним з кращих у країні. А нашого колегу Юрія Харченка за великий внесок у ветеранський рух у Запорізькому регіоні щойно нагороджено Запорізькою обласною державною адміністрацією пам’ятною медаллю «70 років Перемоги».

Юрій Харченко тоді з бойовим товаришем Сергієм Носенком

Юрій Харченко тоді з бойовим товаришем Сергієм Носенком

IMG_7706

… і майже 40 років потому