Президент Петро Порошенко в ефірі програми «Свобода слова» наголосив на тому, що воєнний стан в Україні запроваджено для законодавчого захисту дій українських військових. Цей правовий режим не обмежуватиме конституційних прав і свобод українських громадян, в тому числі і права на вибори, підкреслив Президент.

«Для чого в Україні запроваджується воєнний стан? Є дві моделі (дій в умовах такого правового режиму – ред.). Перша – обмежити конституційні права і свободи. Так роблять диктатори. Є чи немає для цього підстави – з цього починають. Є друга модель – захистити українського воїна. Захистити законодавчо, надавши йому право застосовувати зброю за межами Операції Об’єднаних сил, де зброя застосовується на підставі закону про деокупацію Донбасу. Захистити його конституційно. І надзвичайно скоротити час на можливу реакцію у випадку широкомасштабної наземної російської агресії», – зазначив Глава Держави.

Президент особливо підкреслив, що під час обговорення цього питання у Верховній Раді, задля припинення різноманітних інсинуацій, він звернувся до Голови Парламенту Андрія Парубія винести на голосування ще одне питання – про призначення дати виборів Президента України.

«Бо що це таке? З одного боку, питання нашої державної безпеки – це питання захисту суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави, яке робить українське військо. Але з другого боку – це захист свободи і демократії. У тому числі, конституційних прав і свобод громадян. У тому числі, права на вибори», – підкреслив Петро Порошенко.

«Тому я як Президент гарантую – вибори відбудуться 31 березня 2019 року. І не буде жодних причин для того, щоб їх переносити», – підкреслив він.

Глава Держави також повідомив, що подав до Верховної Ради законопроект, яким пропонується вирішити питання щодо проведення місцевих виборів. «Це ще одна позиція щодо необмеження прав і свобод громадян», – зауважив Президент.

Росія знаходиться у міжнародній ізоляції через свої агресивні дії проти України, і наші міжнародні партнери твердо підтримують нашу боротьбу за суверенітет та територіальну цілісність держави. Про це також сказав Президент Петро Порошенко в ефірі програми «Свобода слова».

«Росія зараз перебуває у тотальній ізоляції. Це результат нашої спільної міжнародної координації. Але наголошую – свою країну ми будемо боронити самі», – підкреслив він.

Президент також зауважив, що рух України до членства в НАТО і ЄС та закріплення євроатлантичного вибору нашої держави в Конституції також мають важливе значення у питанні захисту країни від агресивних зазіхань Росії.

«Україна є активним гравцем у світі. Україна має надійних союзників, які допомагають робити реформи, які допомагають боронити суверенітет, ніхто з яких не погодився ні на шантаж, ні на підкуп Росії ні щодо визнання Криму, ні щодо невизнання агресії», – зазначив Президент.

За його словами, потужна світова позиція дозоляє нам не лише боронити державу, не лише захищати і будувати армію, не лише будувати українську національну ідентичність, у тому числі і через підтримку нашої мови, але й проводити надзвичайно, життєво важливі реформи, які нам конче потрібні.

«І сьогодні я можу просто наголосити, що успіх нашої міжнародної позиції є абсолютно очевидним. Сьогодні координація здійснюється абсолютно миттєво. Україна бере активну участь в усіх міжнародних форумах, і ми сформували потужну світову коаліцію на підтримку України. Можу наголосити, що без цієї коаліції нам було би набагато важче. І це дуже важливий результат нашої роботи», – сказав Президент.

Водночас Глава Держави наголосив, що головне зараз не втратити темпи реформ. «Не зрадити країну і не побігти до Путіна з капітуляцією. Не втратити головне – Українську державу і всі напрацювання, які були всіма нами зроблені за останні 4,5 роки. Дуже висока ціна за них заплачена», – підкреслив він.

Петро Порошенко підкреслив: «Єдність навколо України. І для мене, і для всіх українців зараз надзвичайно важливо, що ми навчилися – навчилися працювати з ЄС, навчилися спільно робити реформи, спільно будувати безпеку і оборону. Ми ж не з протягнутою рукою туди йдемо. Не може бути безпеки Європи без участі України. Україна робить величезний внесок у безпеку всієї Європи для того, щоб зупинити агресивну Росію. І тому, в тому числі, нас підтримують».

Він особливо підкреслив важливість зберігати єдність: «Навчитися забезпечити єдність українського народу. І тому я починаю і закінчую зі слів про єдність. Не дати жодного шансу Путіну розколоти наше суспільство – як ззовні, через отруту російської пропаганди, так і з середини – через п’яту колону, яка буде дуже маскуватися то під націоналістичними лозунгами, то під проросійськими».

Джерело: сайт АПУ