Перший Регіональний форум «Наука. Влада. Бізнес», покликаний об’єднати зусилля влади, представників бізнесу та науки задля ефективного вирішення проблем та розвитку потенціалу Запорізького регіону, відкрився 8 червня у Запорізькому національному університеті.

Ініціаторами проведення такого заходу стали адміністрація, викладачі та науковці ЗНУ. Представники обласної та міської влади підтримали ініціативу та виступили партнерами форуму.

«Ми відкриваємо форум, який поєднає три напрями – владу, бізнес і найповніше – науку. У кожного з цих напрямів є свої напрацювання, свої ініціативи, об’єднавши які, ми зможемо більш ефективно вирішувати проблеми нашого регіону. Я сподіваюсь, що під час проведення форуму буде створена загальна платформа, яка допоможе молодим спеціалістам у вирішенні проблем з працевлаштуванням, а представниками влади та бізнесу – в розвитку виробництва та інфраструктури нашого регіону», – зазначив мер Запоріжжя Володимир Буряк.

Під час проведення  форуму була також презентована програма розвитку відкритої регіональної платформи науково-виробничого партнерства «ІНКУБ» (Інформація. Інвестиції. Інновації). На базі ЗНУ в тестовому режимі працює електрона платформа, на якій розміщуватимуться запити від регіональних органів влади та місцевого самоврядування щодо конкретного вирішення нагальних проблем міста і області, інноваційних підприємств  щодо потреб у  нових технологіях та інших продуктах, пропозиції вищих навчальних закладів щодо розробок інноваційних проектів та ідей, запити інвесторів про фінансування конкретних проектів тощо. За словами розробників, студенти беруть активну участь у реалізації програми, на сайті платформи зареєстровано вже близько 30 проектів, які чекають своїх інвесторів.

У рамках форуму  проведено круглий стіл «Розвиток науково-інноваційної діяльності у вищих навчальних закладах», до участі у якому долучилися науковці вищих навчальних закладів Запоріжжя і області, а також воркшопи для студентів, на яких представники малого та середнього бізнесу поділилися досвідом пошуку першого робочого місця, створення резюме та створення власного бізнесу.

 Аліна Булава, фото Анастасії Дворянкіної