В Широківській громаді Запорізького району засіяно ранні зернові культури. Місцева аграрії кажуть, що погодні умови сприяють багатому майбутньому врожаю, зокрема гороху та ярового ячменя.

«З такими погодними умовами, як зараз, приблизно, днів за 10 все має бути вже зелене. Перед тим, як засіювати поле, ми внесли добрива, ще зробимо кілька обробок від брухуса (квасолевої зернівки). Збирати горох можна буде, приблизно, в липні», розповів «Суспільному ТБ» керівник місцевого сільгосппідприємства Роман Тарасевич.

За його словами, зараз фермерське хазяйство використовує торішні запаси добрива та дизельного пального, бо зараз вони подорожчали і в дефіциті, а ціна на продукцію впала.

«Не знаємо ще точно, чи буде експорт, зокрема, рапсу. Наше головне завдання зараз – шукати шляхи збуту продукції. Розглядаємо різні варіанти логістики. Сподіваємося, що в цьому питанні допоможе і держава», каже фермер.

З наступного тижня планують засівати кукурудзу. Поля перебувають у хорошому стані. Аграрії сподіваються цього року зібрати 35-40 центнерів рапсу та 45-50 центнерів пшениці з гектару.