Мобільні групи перевірили, як у Запоріжжі дотримуються вимог карантинного режиму

Відсьогодні, згідно рекомендацій МОЗ та рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, в Запоріжжі мають бути закриті усі заклади, окрім продуктових магазинів, АЗС, аптек. Дотримання цих вимог перевірятимуть спеціальні мобільні групи. До їх складу увійшли представники поліції, інспекції з благоустрою, Служби інспекторів з паркування, департаменту правового забезпечення, управління з питань праці та районних адміністрацій.

Як розповів радник міського голови Валерій Еделєв, на час карантину головне – уникати місць великого скупчення людей та постійно проводити дезінфекцію приміщень.

– У першу чергу, ці заходи стосуються великих продуктових магазинів, та тих, що реалізують продукції господарського призначення – їх ми теж лишили в переліку. Робота решти об’єктів у період карантину є незаконною. Те ж стосується й послуг міських підприємств, котрі забезпечують життєдіяльність обласного центру. Їх роботу ми намагаємося відстрочити на 3-4 тижні. Де це неможливо зробити, вживають заходів, щоб одночасно приміщення відвідували не більше 5-ти осіб, – зазначив Валерій Еделєв. o_1e3kbnmj618pffnk9qivkk1p3f2u
Свій перший рейд одна з груп провела у  ТЦ «Україна». Тут виявили декілька відкритих закладів. Зокрема кафе та кіоск з газетами та журналами. Керівниця кафе зазначила, що заклад не працює, а інспектори потрапили на нараду, яку проводили для працівників. З продавчинею періодики провели роз’яснювальну роботу. o_1e3kbnmj614lk1iudn30hne6ai2v o_1e3kbnmj71oupkpeos1huchgg32

Подібні рейди проводитимуть щодня, поки не закінчиться карантин. Спочатку підприємців просто попереджатимуть, потім перейдуть до більш суворих заходів. Порушників будуть карати – штрафувати на 1700 грн або арештовувати на строк від півроку до трьох років.

Як писав сайт “Запорозька Січ”, не всі запоріжці змирилися з карантином. Але мер Запоріжжя Володимир Буряк закликав правоохоронців ретельно слідкувати за тим, аби всі виконували вимоги карантину. Від цього залежать життя та здоров’я людей.

Читайте також: Українців будуть штрафувати за порушення карантину