Днями  за ініціативою районної адміністрації Запорізької міської ради по Жовтневому району податківці провели зустріч з представниками об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), житлових та громадських організацій району. У заході взяли участь заступник начальника державної податкової інспекції у Жовтневому районі Ірина Калюкіна та начальник відділу оподаткування фізичних осіб Олена Щедровська. Тема зустрічі стосувалася процедури декларування громадянами доходів, зміни правил сплати податку при продажу рухомого майна та податку на нерухомість, який набрав чинності 1 січня поточного року.
Ірина Калюкіна нагадала платникам податків про необхідність декларувати доходи, які були отримані у 2012 році, але податок не сплачувався, розповіла про можливість отримати податкову знижку тим, хто навчається, сплачує іпотечний кредит чи робить внески в благодійні фонди, та звернула увагу присутніх на новий сервіс від податкової. А саме можливість надавати декларацію про майновий стан та доходи в електронному вигляді за допомогою мережі Інтернет.
У свою чергу Олена Щедровська у виступі детально зупинилася на змінах в оподаткуванні доходу, який громадяни отримують при відчуженні рухомого майна – автомобілів, мотоциклів чи мопедів, та перейшла до головної теми зустрічі, заради якої й організовувалося зібрання – податок на нерухомість. Цей податок відноситься до місцевих, тому його поява для громади міста означає нові фінансові можливості у розвитку інфраструктури, соціальної сфери. Адміністрування цього податку просте і доступне. Місцеві ради вже затвердили ставки податку. На 2013 рік на всій території Запорізької області вони наступні: 11,47 грн. за 1 кв. м (для квартир площею від 120 кв.м до 240 кв.м та будинків від 250 кв.м до 500 кв.м) та 30,97 грн. за 1 кв. м (для квартир площею понад 240 кв.м і будинків понад 500 кв.м).
Фахівці ДПІ у Жовтневому районі відповіли на численні питання представників ОСББ та громадськості та акцентували увагу громадян на тому, що детальніше дізнатися про податок на нерухомість, правила його нарахування для фізичних та юридичних осіб можна, звернувшись до Центру обслуговування платників податків особисто чи зателефонувавши за номером: 212–44–92.

Еліна ВОЛОТКО,
ДПІ у Жовтневому районі