У рамках Дня Асоціації платників податків України в Запорізькій області відбувся кущовий семінар для платників податків “Практичне застосування норм податкового законодавства України”.
У семінарі взяли участь президент Асоціації платників податків Валентина Арбузова, керівництво області.
Відкриваючи семінар, президент АПП зазначила, що для підприємців 2012 рік залишається непростим. Це пов‘язано з тим, що деякі норми Податкового кодексу України, як і раніше, залишаються неузгодженими, допускають неоднозначне тлумачення та ускладнюють адміністрування податків. На сьогоднішній день існують розбіжності у нарахуванні амортизації в податковому та бухгалтерському обліках, не вистачає методичних рекомендацій щодо визначення собівартості в податковому обліку, вимагають покращання механізми справляння екологічного податку. Все це ускладнює життя платників податків.
“Хочу зазначити, – сказала Валентина Арбузова, – що головною метою роботи нашої організації є захист прав і законних інтересі платників податків. Виступаючи за конструктивний діалог бізнесу і влади, ми сприяємо створенню необхідних правових умов для вирішення тих чи інших проблем у сфері оподаткування. Ми активно працюємо над розробкою конкретних рекомендацій щодо внесення змін до законодавства”.
Семінар складався з лекційної та практично-дискусійної частин. Під час лекційної частини були розглянуті питання щодо сплати податку на додану вартість, податку на прибуток, податку на доходи фізичних осіб. Особливу увагу приділено заповненню нових форм податкової звітності.
Під час практичної частини учасники семінару в режимі дискусії отримали багато відповідей на актуальні запитання.
У семінаря взяли участь близько 300 платників податків Запорізької та Дніпропетровської областей.
Цікаве повідомлення: другий рік поспіль АПП проводить Всеукраїнський рейтинг “Сумлінні платники податків”. Цього року в рейтингу взяли участь 1072 підприємства з усіх регіонів України, а переможцями стали 60 підприємств, серед яких 8 – підприємства Запорізької області. Це – фермерське господарство “Вікторія”, ПАТ “Пиво-безалкогольний комбінат “Славутич”, ТОВ “Візус”, редакція районної газети “Червоний промінь”, ТОВ “Видавничий будинок “Кераміст”, ТОВ “Науково-виробниче об‘єднання “Фарматрон”, ПАТ “Мотор-Банк”, АКБ “Індустріалбанк”.
Фото Володимира ШЕРЕМЕТА