Ситуація з обшуками в запорізькому аеропорту стала точкою консолідації всієї запорізької громади

Таку думку висловив політолог Павло Скурський. Він зазначив, що з політологічної точки зору цю подію можна оцінити як розвідку боєм. Починаючи з літа, стало очевидним, що у діючих мерів найбільших міст України дуже високі рейтинги. А це не входить до амбітних планів правлячої партії, яка  з гігантським результатом взяла пост президента, Верховну Раду, але без місцевої влади цей результат – ніщо.82795270_180604263317285_5938982271833866240_n

– Їх стратегія побудована на тому, щоб прибрати ці команди і повністю захопити 3-й пункт призначення влади – місцеві органи влади великих міст. Однак як показали недавні вибори  в територіальних громадах, в рейтингових відносинах у відкритому бою політичний склад запечатаний. Залишається один шлях, і  це вже було відомо влітку  – адміністративно-силовий. Чому руками СБУ? СБУ, на жаль, це політичний орган будь-якої правлячої партії, який переходить у спадок наступній правлячій партії. Тому це було очікувано, – зазначив Павло Скурський.

Чому розвідка боєм? Політолог так пояснює свою думку: тому що атака нічим не закінчилась. Більше того, вона сприяла підвищенню рейтингу мера Володимира Буряка.

– Тобто певні сили, за тією інформацією, яка гуляє в нашому середовищі в місті Запоріжжя, хотіли б взяти мерську посаду. Але і силовики, і політологи песимістично ставляться до такого прагнення, з цього вирішили спробувати, а раптом вийде. До останнього силовики мучились, інформація про наліт на аеропорт була вже відома до Різдва, – розповів політолог.

Павло Скурський відзначив, що ситуація 17 січня стала точкою збору. Запорізька громада об’єдналася в єдине ціле і стала на захист аеропорту. Це відбулось тому, що в Запоріжжі давно не було будівництва подібних масштабів.

– Природно вдарити по такому об’єкту з психологічної точки зору – це називається стрибнути метеликом на лампочку. Це сталося і зараз ми бачимо максимальну агресію з боку  запорізької громади, соціальних мереж, який виллється в зростання рейтингу – це однозначно. За відсотками – плюс 5-7%, відповідно мінус 5-7% зниження “Слуги народу”. Ці показники ми побачимо через 2 тижні, я це гарантую, – підкреслив Павло Скурський.

Запорізький аеропорт нарешті став найкращим на південному сході, – зазначає політолог. – Донецьк відпав, всім відома битва за Донецький аеропорт і тепер починається битва за Запорізький аеропорт. Тому що в силу певних обставин в Дніпрі аеропорт загнано у могилу, в інших – не взялися за це. І аеропорт “Запоріжжя” став раптом такий перловий. Спочатку наміри уряду взяти запорізьке летовище в концесію скидалися на жарт. Однак, спочатку міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що  “ми з всесвітнім банком обговорюємо цю ситуацію”, потім приїхав Олексій Гончарук, сфотографувався, написав у себе пост, що є амбітний план, ми хочемо передати аеропорт в концесію.

– А ви запитали громаду? Це ж комунальне підприємство. В основі всього стоїть концесія. Вони хочуть забрати аеропорт, передати його в концесію і вигрібати прибуток. В умовах такого зубожіння бюджету, економічного життя, коли основні фінансові та промислові групи ніде брати, прийшли нові хлопці і їм тісно. За підсумком, ситуація дика. На мою думку, міський голова має всі козирі на руках, він буде апелювати зараз до громадськості буде апелювати до здорового глузду, – вважає Павло Скурський.

Політолог ставить під сумніви дії СБУ, відзначаючи, що вони не можуть виступити з офіційною заявою, а поширюють сумнівні ролики через громадську організацію, бо нічого не мають. Та не виключає, що наступним кроком стануть обшуки в міськраді.

– Однозначно, аеропорт складно буде відстояти, але швидше за все, відстоять, бо вся юридична правда на боці міської влади. Сподіваюся, що все буде добре, це іспит для громади, – резюмує політолог.

Читайте також: Депутат пропонує віддати в концесію багатостраждальні запорізькі мости