23 лютого відбудеться чергова сесія міської ради. На ній планується провести перерозподіл вільних залишків коштів бюджету Запоріжжя, визначитися з витратами бюджету розвитку в 2012 році. Міський голова Олександр Сін повідомив на прес-конференції, що перерозподіл видатків здійснюється на основі вивчення громадської думки.
Гроші передбачається направити на реалізацію проектів, в яких, у першу чергу, зацікавлені запоріжці. Важливим також є те, що вже при затвердженні бюджету в грудні минулого року вдалося вирішити питання забезпечення виплати зарплат бюджетникам (лікарям, вчителям, працівникам культури) протягом усього року.
– Багато питань мною вже неодноразово ставилося, тепер ми зможемо виділити кошти на їх рішення. Це стосується, наприклад, ремонту внутрішньоквартальних доріг, внутрішньоквартального освітлення, реконструкції парків, будівництва громадських туалетів, – сказав мер міста.
Так, на ремонт внутрішньоквартальних доріг буде направлено 5 млн. гривень, що в десять разів більше, ніж у минулому році. Виділяється 5,6 млн. гривень на програму “Світло-2012”, близько мільйона гривень – на внутрішньоквартальне освітлення.
Закладаються кошти на низку важливих для міста соціальних проектів – гуртожиток для сиріт, центр ресоціалізації осіб без певного місця проживання, притулок для тварин. 2,6 млн. гривень спрямують на реконструкцію міського геріатричного стаціонару.
“800 тис. гривень піде на будівництво громадських туалетів. Нагадаю, що саме цю проблему запоріжці вважали найбільш важливою під час проведеного наприкінці минулого року анкетування”, – зазначив Олександр Сін.
Міський голова також повідомив, що 2012 року значну увагу буде приділено розвитку та реконструкції парків і скверів. На реконструкцію “Дубового гаю” буде виділено 7,4 мільйона гривень, парку “Трудової Слави” – 6,3 мільйона гривень, парку Перемоги – 820 000 гривень, скверу Прикордонників – близько мільйона гривень.
Запорізькі велосипедисти неодноразово виступали з ідеєю будівництва в Запоріжжі велодоріжок. Перша з них має з’єднати Вознесенівський парк і “Дубовий гай”. У 2012 році на проектування передбачать 329 тис. гривень. Минулого року колективи металургійних підприємств звернулися до міської влади з проханням провести реконструкцію Пам’ятника металургові. На це виділяється 336 тис. гривень.
У 2012 році триватиме ремонт доріг, дахів, житлових будинків, реконструкція шкіл, лікарень. Профінансують також закупівлю спеціальної техніки для комунальних підприємств, мобільних туалетних кабінок та інші важливі для міста програми. У результаті додаткові кошти отримають практично всі галузі міського господарства – охорона здоров’я, освіта, ЖКГ, культура.
Міський голова Олександр Сін підкреслив, що розроблений проект змін до бюджету Запоріжжя є результатом спільної роботи виконавчих органів влади Запоріжжя та депутатського корпусу, в першу чергу – фракції Партії регіонів у міській раді.