Підрядник, який виконує третю чергу реконструкції проспекту Маяковського, сплатить штраф за порушення умов укладеного договору. У першу чергу це стосується строків завершення робіт. Міський голова Володимир Буряк доручив КП «Управління капітального будівництва» готувати документи для застосування проти підрядника штрафних санкцій. Така можливість передбачена укладеним договором. Обсяг штрафу може скласти понад п’ятдесят тисяч гривень.
Продовжується третя черга реконструкції пішохідної частини проспекту Маяковського. Перші дві черги великого проекту були завершені у 2017 році. З травня поточного року підрядники приступили до ремонтних робіт на ділянці від вулиці Патріотичної до вулиці Перемоги. Фірма підрядника має реконструювати 430 метрів алеї. Зараз на даній ділянці почали реконструкцію дорожнього полотна, замінюють тротуари, облаштовують заїзні кишені. Однак, 3 жовтня під час перевірки ходу робіт міським головою Володимиром Буряком виявилося, що на даний момент підрядник не виконав взятих на себе зобов’язань завершити роботи до 30 вересня. Міський голова доручив підряднику активізувати роботу, залучити додаткову робочу силу і до кінця жовтня завершити всі будівельні роботи, в тому числі і замощення центральної пішохідної частини, а також приступити до озеленення та благоустрою проспекту.на 1 полосу
– Перша частина реконструкцій в нас також проходила з великими труднощами. Тому довелося розірвати договір з тим підрядником. Це ускладнило і подовжило терміни виконання робіт. Дивує одне: третій етап виконує той же підрядник, який працював минулого року. Тоді до нього особливих питань не було, а в цьому році почали виникати проблеми. Впевнений, що всі питання будуть вирішені і третій етап завершимо цього року, – зазначив Володимир Буряк. – Мною було винесено доручення, щоб накласти штрафні санкції щодо невиконання договірних зобов’язань. Він повинен був здати об’єкт до вересня цього року.
Підрядник, відповідно до договору і підписаної додаткової угоди, повинен був виконати всі роботи на ділянці до 20 листопада. Втім, під час попередньої наради з міським головою будівельники пообіцяли, що виконають роботи до кінця вересня – якраз до Покровського ярмарку і Дня міста. Але підрядник знову в термін не вклався. Тому він повинен буде сплатити штраф за порушення умов укладеного договору.
До реконструкції проспекту Маяковського підійшли комплексно. Головне завдання – не тільки навести зовнішню красу і порядок, але і замінити стару систему комунікацій. За таким принципом виконані роботи на перших двох чергах проспекту Маяковського. На ділянці третьої черги застосовується той же комплексний підхід. Проект 3-ї черги реконструкції пішохідної частини пр. Маяковського охоплює велику територію в порівнянні з першими двома етапами реконструкції. Його площа – близько 10 тис. кв. м. Ця частина продовжить стилістику перших двох. Буде нова плитка трьох кольорів, сучасне освітлення і масштабне озеленення. Загальна площа озеленення складе більше шести тис. кв. м.
– Можна було б розірвати договір з підрядником, але це обійшлося б місту значно дорожче. Це означало б новий тендер, перенесення завершення реконструкції на 2019 рік, а до того часу вартість робіт збільшилася б. Тому будемо робити все необхідне для того, щоб підрядник завершив реконструкцію цього року, і зробив це якісно. У той же час доручаю «Управлінню капітального будівництва» підготувати документи для отримання з підрядника штрафних санкцій за невиконання умов договору. Але це не скасовує необхідність продовження робіт, – заявив Володимир Буряк.
Підрядник обіцяє до 25 жовтня закінчити викладати тротуарну плитку на пішохідній частині. Виставити ліхтарі, встановити лавки і паралельно буде проводитися благоустрій зеленої зони. «Зеленбуд» також вже розпочне висаджувати дерева, буде укладено рулонний газон. Тут планують висадити понад 800 дерев і кущів. До кінця листопада «Зеленбуд» повинен вже упорядкувати зелені зони. Одразу буде передбачено поливні системи.5 IMG_1701
– На сьогодні в нас вже виконано близько70% робіт. Вже з території зеленої зони винесли водопровід, щоб у випадку прориву труби не пошкодити красу площі. Його перенесли під проїжджу частину. Роботи по водопроводу виконані на 100%. Підключені усі споживачі, – розповів інженер технадзору КП «УКБ» Микола Зубарев.
Підрядники зазначають, що багато залежить від погодних умов. Але рух транспорту в обох напрямках планують відкрити вже цього року. За договором реконструювати мають усю проїжджу частину до каскаду фонтанів «Райдуга».
Нагадаємо, у 2016 році в Запоріжжі стартував перший етап реконструкції проспекту Маяковського – пішохідної зони на ділянці від проспекту Соборного до вулиці Леоніда Жаботинського. Другий етап розпочався в цьому році – на ділянці від вулиці Леоніда Жаботинського до Патріотичної.
Зараз ця частина проспекту Маяковського повністю змінилася. Тут поклали плитку, привели в порядок тротуари, встановили сучасне енергоефективне зовнішнє освітлення, малі архітектурні форми, упорядкували зелені зони. Не забули і про автомобілістів, капітально відремонтувавши ділянку дороги від проспекту Соборного до вулиці Патріотичної.
Реконструйовану ділянку проспекту Маяковського вже оцінили запоріжці, які приходять сюди гуляти цілими сім’ями. У планах на 2019 рік продовження реконструкції проспекту – до каскаду фонтанів «Райдуга». На реконструкцію площі виділено більше 30 млн грн.