Запорізьким районним управлінням поліції ГУНП у Запорізькій області за оперативного супроводу органів безпеки здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні з метою встановлення осіб, причетних до безпідставного витрачення коштів бюджету 16 млн.грн. в умовах воєнного часу.

Підставою для внесення даних до ЄРДР стало повідомлення служби безпеки.

В ході досудового розслідування встановлено, що у травні минулого року одним з керівників дитячого закладу охорони здоров’я, в порушення норм законодавства про публічні закупівлі, укладено договір поставки медичного обладнання (томографу) та підтверджено фактичне виконання умов договору за яким на рахунок суб’єкта господарювання перераховано грошові кошти у сумі 16 млн. грн.

Отже, внаслідок службової недбалості директора КНП «ЗОКДЛ»ЗОР, а саме неналежного виконання службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, спричинено тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.

Та на цей час директору комунального закладу повідомлено про підозру.

Водночас, неналежне здійснення директором закладу охорони здоров’я повноважень зумовило те, що невстановлені в ході досудового слідства особи, матеріали відносно яких будуть виділені в окреме провадження, діючи умисно, та достовірно знаючи про те, що умови договору про закупівлю товару в частині його поставки не виконані зазначена у акті приймання –передачі до вказаного договору інформація не відповідає дійсності, підписали даний акт, видаткову накладну та надавали їх для здійснення оплати до бухгалтерії КНП «ЗОКДЛ» ЗОР, чим надавали їм видиму правомочність, підтвердивши виконання умов договору та наявність підстав для здійснення розрахунку за поставлений товар, заволодівши грошовими коштами у сумі 16 млн.грн.

Таким чином, наразі органами поліції за оперативного супроводу працівників органу безпеки вживаються вичерпні заходи спрямовані на притягнення до відповідальності винних осіб та відновлення державних інтересів в умовах воєнного стану.