За період святкування Дня Конституції України, з 28 червня по 2 липня, в області не зафіксовано жодної надзвичайної ситуації. Для оперативного реагування у святкові дні підрозділи МНС було переведено на посилений режим несення служби.
Про це повідомив начальник ГУ управління МНС України у Запорізькій області Олексій Лепський під час апаратної наради в облдержадміністрації, яку провів голова ОДА Олександр Пеклушенко.
– У рамках підготовки до свят ми відкоригували плани реагування на надзвичайні події та інструкції взаємодії з підрозділами ДАІ, лісоохоронних господарств та з аварійно-рятувальними службами. Зокрема, на острові Хортиці було організоване цілодобове чергування пожежного автомобіля, що дозволило оперативно реагувати на можливе виникнення пожеж на початковій стадії. Під час проведення масових заходів також було організовано чергування пожежних автомобілів, – повідомив Олексій Лепський.
За словами посадовця, з початку року в Запорізькій області сталося 1520 пожеж, на яких загинули 59 людей. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість пожеж збільшилась на 10 відсотків.
– За підтримки райдержадміністрацій для належної організації проведення рятувальних робіт в акваторії Азовського моря організовано роботу двох рятувальних постів МНС у Приморську та смт Кирилівка. Станом на сьогодні завдяки оперативним рятувальним діям врятовано п’ятеро людей, у тому числі три дитини, – повідомив Олексій Лепський.
За даними ГУ МНС України в Запорізькій області, загалом з початку року на водоймах регіону врятовано 144 людини, у тому числі 13 дітей. Минулого року за аналогічний період було врятовано 168 людей, у тому числі 37 дітей.
Також Олексій Лепський зазначив, що Приазовська райдержадміністрація зараз працює над створенням комунальної рятувально-водолазної служби. Аналогічні служби необхідно створити у Василівському, Кам’янсько-Дніпровському та Запорізькому районах, а також у Енергодарі.
За словами Олександра Пеклушенка, рятувальники мають боротися за життя кожної людини, і завдання влади – створити для цього усі необхідні умови, у тому числі щодо матеріально-технічного забезпечення рятувальних служб.
– На сьогодні дуже важливе питання – забезпечити рятувальників спеціальною пожежною технікою з підйомником для гасіння пожеж на великій висоті. Вартість вирішення питання – 6–7 мільйонів гривень. Для його розв’язання я даю рівно два тижні, ми маємо віднайти ці кошти. Для нас вкрай важливе кожне людське життя, – підкреслив Олександр Пеклушенко.
Після обговорення цього питання Олександр Пеклушенко нагородив подяками голови ОДА Олексія Лепського та запорізьких рятівників, які днями були задіяні у гасінні пожежі в супермаркеті “Сільпо”.
За матеріалами управління
у справах преси та інформації  Запорізької обласної державної адміністрації