Є в Запоріжжі одна надзвичайна школа – «Козацький ліцей». Ще рік тому це був звичайний інтернат, відомий тим, що тут навчалися вихованці СДЮШОР із гандболу «ZTR». Зараз це спеціалізована школа на кшталт європейських шкіл із п’ятиденним перебуванням дітей.

Про рівень матеріальної бази та оснащення навчального закладу свідчить те, що вже четвертий рік поспіль учасників Всеукраїнських олімпіад зі шкільних предметів, якщо вони проводяться в нашому місті, гостинно приймають саме затишні корпуси комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат II – III ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради.директор с учнями

Про подробиці перетворень «ЗС» розповіла директор «Козацького ліцею» Оксана Губіна. ( До речі, Оксана Олександрівна також є депутатом міської ради Запоріжжя ).

  • Коли п’ять років тому я прийшла сюди працювати, знаєте, яке перше враження в мене було? Тут так класно! І цим закладом лякають дітей? Через те, що він називається інтернатом?! Нагадаю, заможні українці відправляють своїх дітей навчатися за кордон саме в такі ж інтернати, де діти перебувають цілодобово – вчаться й ночують в гуртожитках. І різниця лише в тім, що там вони називаються коледжами, а в нас інтернатами, – каже Оксана Губіна.

За її словами, з цього й почався шлях перетворення. Коли вийшов новий закон про освіту, він розв’язав руки тим, хто дійсно бажає створити гарну школу. У Департаменті освіти порадили обрати профіль, якого ще немає в школах обласного підпорядкування.

За два тижні ми з колективом придумали обрати природничо-математичний профіль і поєднати його із родзинкою запорізького краю – назватися «Козацьким ліцеєм». Адже наші козаки запорізькі не лише сильні були, а ще й розумні та кмітливі. Так ми змінили статус і стали спеціалізованою школою. Діти знаходяться в ліцеї на неповному державному забезпеченні. Створені сприятливі умови для цілодобово перебування (з понеділка по п’ятницю), якщо є потреба, можна залишатися й на вихідні, – розказує Оксана Олександрівна.

  • За її словами, згодом в ліцеї зовсім не буде початкової школи. Залишиться тільки ІІ ступінь – 5-9 класи з поглибленим вивченням математики, природознавства та біології та ІІІ ступінь – 10-11 класи з профільним навчанням. Основними напрямами профільного навчання, які можуть обирати учні, є фізико-математичний, біолого-хімічний та спортивний (учні 9-11-х спортивних класів займаються у СДЮШОР із гандболу «ZTR» («Запоріжтрансформатор»).

У «Козацькому ліцеї» працює 34 різноманітних гуртка: з навчальних предметів, спортивні, прикладного мистецтва, музичного напрямку, хореографічний та військово-патріотичні. Кожний ліцеїст відвідує декілька гуртків за своїм бажанням. Звісно, всі вони безкоштовні.лицей

Зараз у школі навчається 320 учнів, а максимальна можлива кількість – 360. Дітей із обласного центру й тих, хто живе в містах і селах області, за статутом школи потрібно бути в співвідношенні 30% на 70%.

  • Із запорізьких дітей у нас вже черга, а сільські школи не дуже охоче віддають своїх учнів, яких там і так дуже мало. Нажаль, сьогодні ще не всі мають можливість вчитися й здобувати освіту на високому рівні викладання. Це тільки здається, що школи є скрізь, але в сільських малокомплектних школах рівень освіти залишає бажати кращого, – каже Оксана Губіна.- Але, якщо дитина хоче вчитися та має на це здібності й бажання, «Козацький ліцей» залюбки приймає всіх. Щоб вступити до нас, дитині потрібно скласти тести. Крім того, обов’язково з кожним я спілкуюсь особисто. Може, дитина не дуже гарно здала тести, але дуже бажає вчитися, то ми її візьмемо обов’язково.

Вероніка Танковська із села Лукашево навчається в «Козацькому ліцеї» перший рік. Тут же в 3-му касі вчиться її сестричка. Дівчинки живуть в Запоріжжі п’ять днів, а на вихідні їдуть додому.

  • Я чотири роки була відмінницею у своїй школі в селі, але батьки вирішили, що рівень навчання там недостатній. В ліцеї мені дуже подобається все. Вчителі гарні, добрі, не кричать на дітей. І навчатися цікаво, особливо полюбляю математику. Годують дуже смачно, – розповіла дівчинка.

11-річна Маша Прокопенко перейшла в цьому році до ліцею із Запорізького інтернату для слабозорих дітей.

  • Я гарно вчуся, мені подобаються всі предмети. Рівень навчання тут набагато вищій, а такого навантаження, як у мене було в попередній школі, немає.

Крім того, я займаюся вокалом, і нещодавно із моєю подругою на фестивалі української пісні зайняли 2 місце, – розповіла Марія.

Женя Касич вчиться в цій школі вже восьмий рік, з другого класу, зараз він в 10-ому.

  • Коли директором стала Оксана Олександрівна, все стало набагато краще. Хоча і до цього мені подобалася моя школа, але зараз ми як одна родина. Якщо, наприклад, приходить новенький учень в п’ятий клас, то наступного дня його вже знає вся школа. У нас всі із усіма дружать, навіть із вчителями та вихователями, – розказує Женя. – Мені подобається розвиватися. Хочу стати приватним підприємцем, для цього буду вступати до вишу на факультет менеджменту. Зараз більше часу приділяю англійській мові, українській та математиці – це те, що потрібно для вступу. У нашому ліцеї навчатися дуже цікаво. Раніше я відвідував по п’ять кружків одночасно. В цьому році через брак часу займаюся лише кроссфітом, баскетболом та ораторським мистецтвом.

11-класниця Анастасія Острівна вчиться в ліцеї третій рік. Учнівське самоврядування обрало її президентом школи.

  • З 1 по 8 клас я вчилася в школі в селі Новокатьощине. Там в мене постійно були конфлікти з учителями. Я хотіла вчитися, і навчалася гарно, але пояснювали вчителі погано. Двоюрідний брат розповів про цей інтернат, і я жодного дня не пожалкувала, що перевелася навчатися до Запоріжжя. Ввечері п’ятниці їду на вихідні додому, – розказує Настя. – Мрію вступити до медичного університету. Тому зараз посилено вчу біологію, хімію, українську. Їжджу на підготовчі курси, займаюся з репетиторами. Сподіваюсь, у мене все вийде так, як я хочу.