Сьогодні більше 70% області знаходиться у тимчасовій окупації, на підконтрольній території маємо лише 14 % ріллі. Тобто 268 тисяч гектарів. Весняно-польові роботи проводилися там, де це можливо.

Розуміючи складність ситуацію, аграрії збільшили площі посіву ярої пшениці та ячменю. На сьогодні йде робота з підготовки грунту та посіву пропашних культур: соняшнику та кукурудзи. Також фермери піклуються про стан озимих культур, обробляють їх засобами захисту рослин. Наприкінці червня розпочнеться кампанія зі збирання врожаю.

У цьому році стан посівів добрий, але були б ще кращі, якби не заважала війна і фермери могли б вчасно підкормити посіви, обробити. На сьогодні є така проблема – не вистачає дизельного палива, бензину. Є потреба у засобах захисту рослин, мінеральних добривах.

У минулому році аграріям вдалось зібрати рекордний урожай. Запорізька область зайняла 2-ге місце в Україні по виробництву озимої пшениці. Через порти Запорізької області також відправляли на продаж врожай з інших областей України.

Наразі через заблоковані порти необхідно шукати альтернативні логістичні шляхи. У Запорізькій області на елеваторах та приватних господарствах є зерно, яке можливо безболісно продати для забезпечення продовольчої безпеки країн, які залежать від поставок їжі з України.

На жаль, сьогодні логістика – це автотранспорт чи залізниця. Немає можливості транспортування ні річкою, ні морем. Це обмежує об’єми реалізації, – кажуть в ЗОВА.

Першочергово у продажі продукції зацікавлені самі аграрії. Реалізовуючи вирощене раніше, вони отримують кошти для продовження своєї діяльності та на проведення кампанії зі збору врожаю цього року. Якщо вчасно не продати минулорічні запаси, то не буде місця для нового врожаю, на підприємствах не вистачить площ для зберігання обсягів, які можуть зібрати фермери.

Для того, щоб забезпечити мешканців області хлібо-булочними виробами, на рік необхідно 220-230 тисяч тонн продовольчої пшениці. На сьогодні у нас уже є 150 тисяч тонн пшениці, яка може бути використана для випікання хліба. Враховуючи майбутній врожай, підконтрольна частина буде гарантовано забезпечена продовольчим зерном, – впевнені аграрії.

Сьогодні на тимчасово окупованих територіях елеватори та господарства руйнуються, майно розкрадається. Окупанти крадуть врожай, техніку. Також пошкоджуються та знищуються посівні площі, елеватори, склади для врожаю.

Але віримо в краще, віримо в Україну!

____

Посилання на наш Телеграм-канал