Запоріжці повинні відпочивати в комфорті

Для цього треба в кожному районіміста обладнати зони відпочинку – парки, сквери, пляжі. Це одна із програм міського голови, яка реалізується вже декілька років. Так, у липні завершаться перші дві черги реконструкції парку Гагаріна, який є улюбленою та найбільшою зоною відпочинку мешканців Космічного мікрорайону.

Реконструкція розпочалася ще у 2016, але через проблеми із підрядником роботи зупинили. Навесні цього року у парку знову з’явилася техніка – роботи поновили. Новий проект передбачає 7 етапів реконструкції. Перша та друга черги реконструкції практично завершені. Третя черга теж має розпочатися у поточному році.

Screenshot_41

Міський голова Володимир Буряк провів виїзну нараду разом з членом своєї команди депутатом міської ради Ігорем Чумаченко, який обраний у Комунарському районі.

– Роботи йдуть за планом. Підрядник сьогодні підтвердив, що наприкінці липня планує завершити у повному обсязі 1 та 2 чергу реконструкції, з урахуванням додаткових робіт. Впевнений, що запоріжці будуть задоволені результатом, – зазначив Володимир Буряк.

Саме зараз завершуються роботи на дитячому майданчику. Гойдалки, гірки, інші ігрові конструкції вже встановлено, але поки не закінчиться облаштування травмобезпечного покриття, користуватися ними не можна. Але діти не можуть дочекатися відкриття майданчика, кожного дня вони попри заборонні знаки та загорожі пробираються на гойдалки.

Представники підрядної організації доповіли, що у парку вже зробили пішохідні доріжки, встановили освітлення, лавки й урни. Вже було укладено майже 15 тисяч квадратних метрів тротуарної плитки, встановлено близько 4 тисяч погонних метрів бордюрів, встановлено 35 опор зовнішнього освітлення, замінено 83 світильники, озеленено 2300 квадратних метрів паркової зони. На дитячому майданчику тривають роботи по облаштуванню місця для встановлення лабіринту під назвою «Шамаханська цариця» та каруселі «Пальма». Там теж мають встелити спеціальне покриття, яке допоможе уникнути травм при падіннях.

Володимир Буряк дав доручення розібратися з певними недоліками, які виявилися під час інспектування робіт. Наприклад, виникли сумніви з приводу відсипки доріжок
гравієм, адже, напевно, діти захочуть їздити парком на велосипедах, самокатах, роликах.

Також мова йшла про можливість озеленення вулиці Чумаченка та території навколо будівлі Комунарської райадміністрації.

– Вважаю, що жителі Космічного мікрорайону оцінять, коли частина парку буде зроблена і здана в експлуатацію. На сьогоднішній день вже готова проектна документація на третю чергу реконструкції. Доручив прорахувати, скільки буде коштувати вхідна група парку, щоб у результаті отримати єдиний комплекс благоустрою, починаючи від входу в парк, що більш логічно, – сказав Володимир Буряк.

Відкриття оновленого парку Гагаріна – найочікуваніша подія для жителів всього району, – вважає Ігор Чумаченко.

– До мене, як до члена команди Володимира Буряка, депутата міської ради, під час особистих прийомів не раз зверталися запоріжці з питань стану парку Гагаріна. Дійсно, це головний парк району, де гуляють діти, знайомляться пари та потім одружуються, бо поблизу тут знаходиться РАЦС. Мені приємно, що сьогодні на цей об’єкт приїхав міський голова. Так, він робив зауваження підряднику, і я впевнений, що по всім питання буде реакція і їх вирішать. Для мене позитивні зміни, які зараз відбуваються у парку, є прикладом того, як змінюється все наше місто, – заявив Ігор Чумаченко.