5 квітня на базі Запорізької гімназії №6 освітян Комунарського району навчали написанню грантових проектів. Отримані знання повинні допомогти їм навчитися залучати позабюджетні кошти задля покрашення матеріально-технічного стану шкіл і дитсадків, в яких вони працюють.

Треба зазначити, що Запоріжжя одне із передових в Україні з цього питання міст. Наші директори та рядові вчителі шкіл, а також вихователі дитсадків та позашкільних закладів освіти мають безліч ідей, як можна зробити свої школи більш комфортними, привабливими для дітей, та найголовніше – ефективними в плані надання знань та навичок зі шкільної програми. В минулому році додатково до фінансування із міського бюджету грантова діяльність принесла системі освіти 9 мільйонів гривень. Ці кошти пішли на розвиток запорізьких учбових закладів. Було залучено гранти вітчизняних громадських організацій, а також кошти грантодавців з Німеччини, США, Японії. Дуже активно залучилися освітяни й до участі в проекті Громадського бюджету – реалізовано 21 проект, на що було виділено 6 мільйонів гривень. Наприклад, центр розвитку дітей «Надія» відкрив у себе оригінальний спортивний міні-майданчик.

Побачивши таку активність і жагу до втілення в життя своїх проектів, протягом року для освітян в Запоріжжі діяла «Академія проектного менеджменту». Сім управлінців системи освіти міста опановували навички написання проектів та їх розробки, тепер вони в якості тренерів з фандрейзингу в кожному районі міста проводять заняття для керівників шкіл та дитсадків, які бажають оволодіти такими знаннями. В Комунарівському районі прийшли вчитися 35 освітян.

Один із них – викладач географії школи №84 Віталій Лізвинський. Він сподівається, що участь в «Академії проектного менеджменту» дасть можливість знайти джерело фінансування для його власного проекту під назвою «Модернізація музею в сучасному закладі освіти».

  • У нас в школі є непоганий історико-краєзнавчий музей. Але вигляд він має непривабливий, морально застарілий. Хотілось би його оновити, залучити технічні засоби експонування та візуалізації, зробити сучасними вітрини, світло. Вже зроблено макет, підраховано приблизний кошторис. Зупинився я на етапі пошуку грантодавців. Сподіваюся сьогодні отримати вичерпну інформацію й практичні навички з цього питання, – розповів «ЗС» Віталій Лізвинський.