Вільні приміщення комунальної власності міста запоріжці без перешкод беруть в оренду, але сплачувати орендну плату в останній час дехто з них не поспішає. Департамент комунальної власності та приватизації міськради б’є на сполох: бюджет міста лише за січень-лютий не отримав близько 3 мільйонів гривень

Як розповів «ЗС» директор департаменту Олександр Забутний, на даний час налічується більше 300 боржників з різними сумами боргу – від 10 до 100 тисяч гривень. «Ми з кожним орендарем прагнемо знайти спільну мову, йдемо на зустріч, коли бачимо, що люди намагаються сплачувати хоча б частину боргу. Але коли більше трьох місяців не виконується договір оренди і не надходить жодної копійки, змушені діяти в рамках закону і передавати справу до суду», – зазначив він.

Серед злісних неплатників Олександр Забутний назвав громадську організацію «Щедрість», яка взяла в оренду в 2014 та 2016 роках два приміщення в одному будинку за адресою бульвар Центральний,24, загальною площею 500 кв.м.

«Цей суб’єкт не лише не виконує умови договору, заборгувавши 50 тисяч гривень орендної плати, а й довів приміщення до руїни. Департамент подав два позови до суду, вимагаючи стягнення заборгованості, розірвання договору і повернення приміщення до комунальної власності міста з відшкодуванням», – зазначив директор департаменту комунальної власності та приватизації Олександр Забутний.

Ще одна проблема адреса: Магістральна, 92. І не лише по сплаті орендної плати. За словами Олександра Забутного, це приміщення брали в оренду під спортивно-оздоровчий напрямок, а відкрили «наливайку». Мешканці скаржаться, бо незадоволені ґвалтом і сміттям.

Департамент комунальної власності та приватизації назвав «ЗС» ще декілька адрес комунальної власності міста, орендарі приміщень якої не сплачують до бюджету міста ані копійки протягом 10 місяців: Незалежної України, 54, Перемоги, 10, Патріотична,32, Фільтрова,2.

Робота по стягненню заборгованості продовжується.

Ірина ГАВРИЛЕНКО