Запорізька міська рада вирішила підвищити заробітну плату педагогам, які працюють у дошкільних та позашкільних установах міста.

Відповідне рішення було прийнято під час пленарного засідання 15-ї сесії міськради.

Проект рішення №38 “Про підвищення тарифних розрядів педагогічних працівників закладів та установ освіти, що фінансуються за рахунок бюджету міста Запоріжжя” подав голова фракції «Солідарність» – БПП» у міськраді Олександр Константинов.

Відповідно до п.3 постанови Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року №974 «Про внесення зміни у додаток 2 до постанови КМУ від 30 серпня 2002 року №1298» с 1 січня 2017 року посадові оклади педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів підвищилися на два тарифні розряди.

Що стосується збільшення посадових окладів педагогічних працівників всіх інших бюджетних закладів та установ освіти (зокрема дошкільних та позашкільних), то воно розпочнеться з 1 вересня 2017 року.

«При цьому органам місцевого самоврядування надане право приймати власне рішення про таке зростання тарифних розрядів педагогічних працівників закладів та установ освіти, що фінансуються за рахунок місцевих бюджетів, до 1 вересня 2017 року», – говориться у документі КМУ.

Таким чином Кабінет міністрів України залишив питання про підвищення заробітних плат педагогам на розсуд представників місцевої влади.

Цим правом вже скористалися Енергодарська міська рада, Мелітопольська районна рада, Новомиколаївська районна рада, а також Веселівська, Смирновська, Воскресенська і Гірсівська об’єднані територіальні громади у Запорізькій області.

  • Ми зобов’язані відновити справедливість і своїм рішенням – рішенням сесії міської ради – підвищити розряди працівникам дошкільних установ за рахунок місцевого бюджету, як це зроблено для працівників загальноосвітніх шкіл з державного бюджету, – зазначив Олександр Константинов в ході засідання міськради.

В результаті депутати одноголосно підтримали ініціативу Константинова. Вже у квітні 4,5 працівників шкільних та позашкільних закладів отримають підвищену зарплатню. У наступних місяцях представники влади шукатимуть на це додаткові кошти.