12 вересня Заводський район Запоріжжя відвідав міський голова Олександр Сін. Міський голова, як і обіцяв, особисто вивчає життя кожного району міста і визначає, як допомогти вирішити важливі проблеми.

Олександр Сін відвідав відремонтоване дитяче поліклінічне відділення центральної районної лікарні на вул. Кустанайській. Після ремонту тут напрочуд чисто та світло, приміщення вигідно відрізняється від сусіднього дорослого не відремонтованого відділення.
Головний лікар ЦРБ № 4 Анатолій Сотніков поділився наболілим:
– Маємо проблеми із плинністю кадрів – лікарі не хочуть працювати на окраїні, сюди довго добиратися. Також нам вкрай необхідний новий рентген-апарат – наш район, на жаль, лідер у захворюваності на туберкульоз.
– Ми повинні забезпечити мешканцям Запоріжжя-Лівого повний спектр послуг, – заявив міський голова Олександр Сін. – У тому числі й у медичному обслуговуванні. Цього року ми відремонтували дитяче відділення поліклініки, в наступному виділимо гроші на ремонт відділення для дорослих. Купимо і сучасний рентгенівський апарат – нинішньому вже більше сорока років. А головне, вирішимо проблему плинності кадрів – придбаємо службове житло для дільничного педіатра.
Далі міський голова відвідав відновлений після пожежі пішохідний міст через балку Капустяну (біля вул. Косарєва). Як розповів голова районної адміністрації Олександр Бірюк, селище Запоріжжя-Ліве – велике, тут мешкають майже 12 тисяч осіб, половина з яких – у приватних будинках. Стан пішохідного моста (він зараз перебуває на балансі місцевої влади), через який проходить велика кількість людей – проблемний. Декілька разів на рік цей міст спалюють місцеві хулігани, а районна влада вимушена його відновлювати. Міський голова поставив завдання місток відремонтувати і зробити металевим, щоб якомога менше давати приводів для спалювання. Ремонт мосту заплановано на 2013 рік. На жаль, не виникло поки пропозиції встановити там надійне освітлення та відеоспостереження (із відповідним оголошенням) – тоді хулігани побоялися б “засвітити” свої обличчя, а металозбирачі не спокусилися б майбутнім металевим містком.
Також Олександр Сін відвідав новий дитячий майданчик на вул. Історичній, 42. Там саме велися роботи з його облаштування. Звичайно, і тут одним з головних питань залишається “вандалостійкість” об’єкта – а мерові, на жаль, продемонстрували, як легко розбираються деякі конструкції, призначені для дитячих забавлянок.
Як відомо, це вже сьомий у цьому районі дитячий майданчик, який побудовано в рамках програми реформування ЖКГ в Запоріжжі. Тут кипить робота, облаштовуються гойдалки, турніки, вже стоять тенісний стіл і пісочниці.
Наступним об’єктом, який відвідав мер, став районний фізкультурно-оздоровчий комплекс.
– Мені сподобалася робота фізкультурно-оздоровчого комплексу, – поділився Олександр Сін. – Ми також оглянули можливі майданчики для розміщення ще двох спорткомплексів. Один з них – поряд із плавальним басейном, інший я доручив пошукати на території Запоріжжя-Лівого. Щодо перевірки будівництва дитячого майданчика – важливо, що робітники врахували мої зауваження і строго дотримуються технології заливання фундаменту під конструкції.
Перевірив міський голова також готовність місцевої філії Концерну “Міські теплові мережі” до початку опалювального сезону.
– На двох третинах об’єктів теплопостачання вже складено акти готовності до опалювального сезону, – зазначив Олександр Сін. – До кінця місяця цю роботу потрібно закінчити. Тільки тоді можна вважати, що Заводський район готовий до прийому тепла.
Ще однією адресою поїздки мера був майданчик під будівництво житла на вул. Орджонікідзе.
– Ми продаємо бараки, з яких відселені люди, Запорізькому домобудівному комбінату разом із землею, на якій вони стоять, – поділився планами Олександр Сін. – Таким чином, економимо 800 тисяч гривень на їх знесення, а ДБК отримує майданчик для будівництва трьох п’ятиповерхових або одного дев’ятиповерхового будинку. Це житло ми плануємо використовувати для відселення сімей, які проживають в бараках.
Робоча поїздка міського голови закінчилася зустріччю з активом району в стінах Запорізького вищого політехнічного училища.
– Наша політика полягає в тому, що ми повинні забезпечити навіть на окраїнах міста повний спектр послуг, щоб люди не були змушені їздити в центральну частину району. Зокрема, ми виділили гроші і створили територіальний відділ районної адміністрації по Заводському району. Люди можуть отримати відповіді на їхні питання, – зазначив Олександр Сін. – Ми також вирішимо проблему високої пожежонебезпеки району. Мені сподобався санітарний стан Заводського району. Видно, що тут комунальники працюють добре. Сміттєві звалища привели в порядок. У цілому мої об’їзди територій районів міста Запоріжжя допоможуть більш правильно сформувати бюджет 2013 року, для того щоб ми поставили на чільне місце проблеми, які хвилюють городян.
Фото Володимира ШЕРЕМЕТА