Світ
У Лівії затримано чотирьох осіб, яких підозрюють у нападі на консульство США в Бенгазі. Під час збройної атаки із застосуванням гранатометів було вбито чотирьох співробітників, включаючи посла США в Лівії Кріса Стівенсона.
Цілу низку нападів на американські представництва в країнах минулорічної “арабської весни” спровокував фільм “Невинність мусульман”. Як стверджує The Wall Street Journal, любительська стрічка була знята американцем єврейського походження Семом Бесілом, котрий працює в галузі нерухомості. У фільмі іслам називається “раковою пухлиною”, а пророк Мухамед виставлений як шахрай, що закликає людей до різні. І хоча держсекретар США Хіларі Клінтон назвала фільм мерзенним, влада країни надала режисерові охорону.
Під час свого виступу у Краснодарі президент Росії Володимир Путін заявив про спроби впливу на самосвідомість росіян ззовні: “Як показує у тому числі і наш власний історичний досвід, культурна самосвідомість, духовні цінності, ціннісні “коди” – це галузь жорсткої конкуренції, часом об’єкт відкритого інформаційного протиборства і добре зрежисованих пропагандистських атак. Це ніякі не фобії, нічого я не придумую. Це, як мінімум, одна із форм конкурентної боротьби. Так, як і боротьба за мінеральні ресурси, з якою зіштовхується багато країн, у тому числі і Росія”.
В Угорщині затримано 91-річного колишнього міністра внутрішніх справ Белу Біску. Під час подій 1956 року він не гарантував безпеки цивільних і віддав наказ на відкриття вогню по демонстрантах.
Московського ігумена Тихона (Олексія Подобєдова), який на фактично викраденому спорткарі з дипломатичними номерами мальтійського посольства скоїв подвійну дорожньо-транспортну пригоду, позбавили прав. Одночасно невідомий вірус знищив з комп’ютерів ГІБДД (російське ДАІ) відеозапис, на якому видно, що ігумен був у стані дуже сильного сп’яніння. Пройти тест на алкоголь ігумен відмовився.
Україна
Виступаючи на саміті YES (Ялтинської європейської стратегії), Президент України Віктор Янукович заявив, що всі реформи останніх двох років у нашій країні пішли на користь українському народу і державі.
До України авіарейсами прибули 16 тисяч євреїв-хасидів. Вони щороку відвідують Умань, де розташована могила їхнього духовного лідера Раби Нахмана, щоб відсвяткувати тут іудейський новий рік.
Екс-прем’єр-міністр Павло Лазаренко, термін перебування якого в американській тюрмі закінчується через 1,5 місяця, розповів в інтерв’ю, що замах на нього в 1996 році організував перший помічник екс-президента Леоніда Кучми Олександр Волков. Це, начебто, в присутності Кучми, Лазаренка, екс-голови СБУ Радченка заявив тоді міністр внутрішніх справ, нині покійний Юрій Кравченко.
У ході планового обшуку в помешканні, де проходить лікування ув’язнена екс-прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, в тайнику знайдені дозиметри та невідомі ліки. Тайник було замасковано під книгу Кримінально-процесуального кодексу. Ю.Тимошенко у відповідь заявила, що дозиметри показували чотириразове перевищення рівня радіації в її палаті.