За січень-серпень 2016 року платники екологічного  податку м. Запоріжжя та області (без показників   Спеціалізованої ДПІ обслуговування великих платників  м.  Запоріжжя} перерахували  до зведеного бюджету 134,8 мільйона гривень.

Це на 45,6 мільйона більше, ніж за  аналогічний період минулого року та 84,7 мільйона  перевищує очікуваний рівень надходжень. Із загальної суми до місцевих бюджетів спрямовано майже 108 мільйонів, решта надійшла до держбюджету – 27 мільйонів.

Лише у серпні місцеві скарбниці поповнились на 75 мільйонів гривень, державний бюджет – на 18,7 мільйона.

Найбільшу сплату «екоподатку» за вісім місяців забезпечили підприємства, розташовані у м. Енергодарі – 84,5 мільйона гривень, Запорізькому районі – понад 12 мільйонів, м. Запоріжжі – більше ніж 4 мільйони. Від платників Якимівського району надійшло майже 1,5 мільйона гривень, Бердянського – 1,3 мільйона, Мелітопольського – 1,4 мільйона, Вільнянського – 718 тисяч, Василівського та Пологівського відповідно по 574 та 415 тисяч гривень.

На сьогодні в територіальних органах фіскальної служби Запорізької області зареєстровано майже 3 тисячі платників екологічного податку. Здебільшого це підприємства, які під час своєї діяльності розміщують забруднюючі речовини на власних територіях, здійснюють їх викиди в атмосферне повітря та водні об’єкти або утворюють радіоактивні відходи та інші.

Головне управління ДФС у Запорізькій області